Türk insanı eskiden de bu kadar çıkarcı mıydı?

Türkler asırlardan beridir çıkarcıydı.
Hayır.
Eskiden İstanbul Beyfendileri diye bir şey vardı. En güzel kıyafetleri ile taksime çıkarlardı. Aynı şekilde İstanbul'un hanım efendileri vardı.
Bu arabesk hayatımıza girdi olanlar oldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'ya bakarsanız bir kişi bile "e, ı"gibi şeyler kullanmıyor. Net konuşuyor.

Hayır.
Eskiden İstanbul Beyfendileri diye bir şey vardı. En güzel kıyafetleri ile taksime çıkarlardı. Aynı şekilde İstanbul'un hanım efendileri vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu video'ya bakarsanız bir kişi bile "e, ı"gibi şeyler kullanmıyor. Net konuşuyor.
Dostum İstanbulu baz almamak lazım ama şöyle de düşünebiliriz, İstanbulun bile şu halinden eser yoksa, eskiden kötü olan yerleri düşünemiyorum.

Hayır.
Bakın bugüne kadar Türk tarihi hakkında bir çok kitap okudum her kitap her olay kısaca şu, bir tarafta cesur, vatansever, dürüst, sadık Türkler öbür tarafta hain çıkarcı Türkler.

Bakın bugüne kadar Türk tarihi hakkında bir çok kitap okudum her kitap her olay kısaca şu, bir tarafta cesur, vatansever, dürüst, sadık Türkler öbür tarafta hain çıkarcı Türkler.
Tarihe bakarsanız biz Türkler'in aslında ne kadar iyi insanlar olduğumuzu anlarsınız.
O kendine Türk diyen Türklüğü sadece ırk olarak gören ve sadece kanında Türk kanı taşımasıyla Türk olduğunu sananlara bakmayın. Onlar gerçek Türkler değiller.

Tarihe bakarsanız biz Türkler'in aslında ne kadar iyi insanlar olduğumuzu anlarsınız.
O kendine Türk diyen Türklüğü sadece ırk olarak gören ve sadece kanında Türk kanı taşımasıyla Türk olduğunu sananlara bakmayın. Onlar gerçek Türkler değiller.
Dostum bu düşünceye katılmıyorum, zaten o kalıba kendilerini koydukları için durum bu değil mi?
Biz Türkler ile başlıyor o insanlar da.

Evet değiller zaten ama ne yazık ki Türk diye geçiyorlar Cem Sultan, Emit Hüseyin, Timuçin'in süt kardeşi (adını unuttum)

Evet değiller zaten ama ne yazık ki Türk diye geçiyorlar Cem Sultan, Emit Hüseyin, Timuçin'in süt kardeşi (adını unuttum)
Eskiden hayalim vardı SW bir W124 atayım siz de görün sağ olsun milletimiz aldı o hayalimi benden.
mercedes-benz_w124_01.jpg

Son cümleye her zaman kıl olmuşumdur. Şunlar gerçek Türk değiller. Bunlar gerçek Müslüman değiller, şuradakiler gerçek siyasetçiler değiller. Gerçekleri nerede? Basbayağı buyuz işte, sevmediğiniz, utandığınız herkesi başka yerlere itelemekten vazgeçin. Ve evet, çoğu Türk hayatının her alanında çıkar arar. Asırlardan beri de böyleydi.

Her Türk öyle mi? Hayır. Her milletten iyi kişi de var kötü kişi de. Ona kalırsa İngilizler için ağzına ne gelirse söylenebilir. Ama bir başkanları sömürgeleri açlıktan ölürken mi ne adalet götürüyoruz vesaire vesaire diyor seçimi kazanmak için. Yoksa öyle cani bir millet olabilir mi?

Geri
Yukarı