Türk olan her şeyi aşağılayan Türk insanı

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
Bugün dershanemde bir arkadaşımın sınıfına gittiğimde belki de 10 dakika kesintisiz utanç duymama sebep olan şu cümleyi duydum :

-Türkçe şarkı ne abi ya? Şaka mısınız?

Bu insanların varoluş nedeni tam olarak nedir? Herhangi bir şeyi değerlendirirken ırk bir ölçüt müdür sizce? Şimdiye kadar bana mantıklı gelmeyen birçok yaklaşım gördüm, duydum, saygı da gösterdim fakat af edersiniz bundan daha saçmasına şahit olmadım. Üzücü olanı ise bunlardan çok daha fazlasının bizlerle birlikte yaşaması.

Irk bir ölçüt değildir ancak durduğumuz yerde asimile oluyoruz. Ne yazık ki toplum olarak kültürel değerlerimizi korumayı bilemiyoruz. Dilimizi, kimliğimizi kaybettik. Bu işin bir dönüşü olacağını da sanmıyorum. Starbucks'tan kahve içip havalı olduğunu sanan insanlar varken bu iş çok zor. Aslında insanlar isteyerek böyle olmuyor. O günün şartları ve toplum dayatıyor bu algıyı insanlara. Instagram story'sine Spotify'dan o yabancı şarkıları atan insanlar kendini elit kesim gibi görüyor. Aslında gerçek şu ki asıl "Elitler" bu dönemde tarihine, kimliğine, diline sahip çıkabilenlerdir...

Kac kadeh kırıldı, sarhoş gönlümde... Hadi bul bakalim bu ve benzer sözlerin diğer dillerdeki anlamını.

Bulursun bulmasına da hiçbiri aynı etkiyi yapmaz.

Konuya tanimim: Hicbir şeyi begenmeyen ve hoşnut olmayan ergen tripleri.

Türk halkı olarak birçok konuda başarısızlığımızın sonucunda oluşan ön yargı ve asimile olmamıza bağlıyorum ben.

Geri
Yukarı