Türk insanına iyilik yaramaması

reyiz1234

Zeptopat
Daha fazla  
Abi gerçekten diyorum, bizim ülkede millete iyilik yaramıyor. Millete bir iyilik yapmaya çalışıyorsun, millet direkt üstüne zıplıyor, seni hafife alıyorlar, ezik olarak görülüyorsun. Nerede eşgal gibi suça meyilli serseri millete kötülük yapan tip varsa, onlar değer görüyor. Siz siz olun aga, Türkiye'de ailenizden harici kimseye iyilik yapmayın ve fedakarlık yapmayın, benden size abi tavsiyesi olsun. Keşke zamanı geriye alıp lise çağlarıma bir gidebilseydim, ne ülke ne millet için hiçbir şey yapmazdım, çünkü bu ülkede kötü insanlar seviliyor. Ben bunu geç algıladım. Eğer yaşınız genç olan kardeşlerim bunu okuyorsa, bu ülkede gerçekten iyi huylu birisi haricinde kimseye iyilik yapmayın, kendinizi geliştirin ve sadece aileniz için yaşayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi gerçekten diyorum, bizim ülkede millete iyilik yaramıyor. Millete bir iyilik yapmaya çalışıyorsun, millet direkt üstüne zıplıyor, seni hafife alıyorlar, ezik olarak görülüyorsun. Nerede eşgal gibi suça meyilli serseri millete kötülük yapan tip varsa, onlar değer görüyor. Siz siz olun aga, Türkiye'de ailenizden harici kimseye iyilik yapmayın ve fedakarlık yapmayın, benden size abi tavsiyesi olsun. Keşke zamanı geriye alıp lise çağlarıma bir gidebilseydim, ne ülke ne millet için hiçbir şey yapmazdım, çünkü bu ülkede kötü insanlar seviliyor. Ben bunu geç algıladım. Eğer yaşınız genç olan kardeşlerim bunu okuyorsa, bu ülkede gerçekten iyi huylu birisi haricinde kimseye iyilik yapmayın, kendinizi geliştirin ve sadece aileniz için yaşayın.

Türkiye'de hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

bu ülkede gerçekten iyi huylu birisi haricinde kimseye iyilik yapmayın, kendinizi geliştirin ve sadece aileniz için yaşayın.
Bu tüm dünya için geçerli bir durum. İnsan oğluna iyilik yaramaz. Bu laf böyledir, Türkler ile kısıtlanamaz. "Türk insanının kendini aşağılaması" diye bir konu açsak daha mantıklı olacak sanırım. Bu yakınmalar bir bizde yok, anlayın bunu lütfen. Tüm dünyada güvenilirsizlik, insanların kötülüğü, iyi insanların hor görülmesi tartışılıyor.

İyi geceler.

Bu tüm dünya için geçerli bir durum. İnsan oğluna iyilik yaramaz. Bu laf böyledir, Türkler ile kısıtlanamaz. "Türk insanının kendini aşağılaması" diye bir konu açsak daha mantıklı olacak sanırım. Bu yakınmalar bir bizde yok, anlayın bunu lütfen. Tüm dünyada güvenilirsizlik, insanların kötülüğü, iyi insanların hor görülmesi tartışılıyor.

İyi geceler.
hocam aynen doğru cevap vermişsiniz ama gerçekten ne bileyim hocam bizim ülkede ne kadar işsiz bir işe yaramayan çevreye sürekli korku salan insanlar ekstra bir seviliyor

Sevgiden öte menfaat oluyor o aslında. İyi huylu görünüp kuyunu kazan, hiç ummadığın yerden vuracak insan modeli de çok var çevremizde ve bu tipler genelde kendi menfaatini gözetir. Ha işine gelmiyor musun, bir tekme de o vurur.
Tabi bu düşünceyle iyiliğinizi, yardımınızı hak edecek insanları da mahrum bırakmış olabilirsiniz ama kimseden emin olamıyoruz sonuçta. Onun için iyilikte samimiyette kararınca olmalı. Siz bunların zaten farkındasınızdır tabi ama başka arkadaşlara da hatırlatmakta fayda var.

Bunu bende fark ettim yaşım genç olduğu halde ayrıca bu ülkede sadece iyilik değil mesela bir ortamda birine iyi davranırsan seni saf belliyorlar hatta üzerine geliyorlar bizim insanlardaki ayağı yere basan, dişli tanımı aslında saygı vs. göstermeyene deniyor genelde ve maalesef bu aile için bile geçerli.

Bunu bende fark ettim yaşım genç olduğu halde ayrıca bu ülkede sadece iyilik değil mesela bir ortamda birine iyi davranırsan seni saf belliyorlar hatta üzerine geliyorlar bizim insanlardaki ayağı yere basan, dişli tanımı aslında saygı vs. göstermeyene deniyor genelde ve maalesef bu aile için bile geçerli.
bu ülkede gerçekten diyorum kimseye iyilik yapılmaz ha kime yaparsın gerçekten saf kalbi güzel olan insanlara belki olur ama normal kişilere asla ben bunu çok kötü bir şekilde tecrübe ile edindim kendi ve ailen için yaşayacaksın ülkeymiş toplummuş umrunda olmayacak

zaten dışarı bir çıkın nerede eşgal vatana millete faydası olmayan tip varsa değer görüyor.

Abi Türkiye de iyilik denilen kavramın i harfini bile taşımaman lazım. Al sana şekil a: Ulan sinifta bir mont yerde, kaldirsana onu. Bir şey düşmüş, al yerden; senin değil diye yerde paspas olacak illa. Şimdi git bunu sınıfındaki angutlardan birine anlat. Adama mal muamelesi yaparlar. Kullanmaya çalışırlar. Sadece iyilik değil tabii. Saygıdan, nezaketten de yoksun olacaksın. Özellikle erkek isen. Gay muamelesi yaparlar adama. Ben bunlarin hepsini yaşadim. Bundan dolayi bu kadar net konusuyorum. Erkekseniz şeref yoksunu, saygisiz olmanız lazim. Benim 2 yillik lise çıkarımım budur.

Geri
Yukarı