Türk korku filimlerindeki cin hikayeleri gercek mi?

Gerçek olduğuna hiç ihtimal vermiyorum. Hepsi belirli psikolojik vakalardan ibaret. İnsanın delirmekte bir sınırı yok.

Cin vardır. Kur'an'la sabittir Cin Suresi vardır. Onların da insanlar gibi Müslüman olanları vardır. Ama bizim görebileceğimiz bir şekilde değillerdir. Onlar başka boyutlardadır. Musallat olma konusuna gelince bizi koruyan melekler vardır. O yüzden musallat olma konusu biraz abarti geliyor. Filmleri çok sallamayın. İzlemeyin hatta çünkü çok saçma geliyor bana.

Ben değil herkes yapamaz bu işi bilen birileri var, ve tam bilmiyorum, akrabama sormam gerek benim akrabama yapmışlardı yaşamadığı kalmadı, neyse derine inmeyeyim, bu kişilerin sana güçlü bir büyü yapıp musallat etmeleri lazım fakat ateist olduğun için amaçlarına ulaşmışlar zaten pek işe yararmı bilmiyorum, yapacak kişiler bilecek bunları zaten, sorumluluk kabul etmem kesinlikle, kabul mü?

Akraban önce büyü yeteneklerini Perfect yapsın biraz da büyü nüfuzu kassın sonra denesin. Eğer @Smaug8 büyü direnci kastıysa etkisi olmaz.

Akraban önce büyü yeteneklerini perfect yapsın biraz da büyü nüfuzu kassın sonra denesin. Eğer @Smaug8 büyü direnci kastıysa etkisi olmaz.

Hocam saçmalıyorlar, ne büyü ne bu filmlerde olan cinler gerçek. Allah var ise eğer, büyü gerçek olduğu için değil. Allah tek olduğu için büyü günah.

Akraban önce büyü yeteneklerini Perfect yapsın biraz da büyü nüfuzu kassın sonra denesin. Eğer @Smaug8 büyü direnci kastıysa etkisi olmaz.

Luden önemli. Bir de MR'ı yok saymak için bir "Hiçlik Değneği" tam olur. Şaka bir yana, yıl olmuş 2021 bizim millet hala metafiziksel varlıklara ve olaylara inanıyor.

Özellikle "Müslüman" olanları istemeniz garibime gitti.

Türk korku sinemasının bildiği 3 şey var:

1- Cin.
2- Şeytan.
3- Cinli Şeytan.

Sabit bir senaryo, sabit diyaloglar ile ilerliyor. Tüm Türk Korku filmlerini izleyebilirsiniz. (Korku-Komedi hariç.)

Bu olaylar gerçekten esinlendiğini zannetmiyorum. Esinlense bile belirtilir idi. Şahsen hiçbir Türk korku filminde "gerçek hikayeden alınmıştır/esinlenmiştir" gibi bir yazı göremedim. Senaryoyu yazan kişi 2-3 şey sallıyor, Türk halkının korku filmi yapma kapasitesi çok yüksek olduğu için(!) film çok tutuyor ve bunu gerçek gibi gösteriyor.

Konuya sadece Müslümanların gelmesini isterseniz zaten sabit cevap gelecektir. Farklı fikirler, farklı görüşlere yol açar.

Hocam. Evde Kur'an okunan namaz kılınan eve cin musallat olmaz. İstediği kadar büyü yapsın. Ama bir kişi büyü işleri ile uğraşıyor ve büyük bir cin kabilesine çattı ise geçmiş olsun. Filmlerde abartı ama cin musallat olan kişinin hayatı cehenneme döner.(müslüman olmayanlar yorum yapmasın lütfen)

Geri
Yukarı