Steam Türk lirası desteğini kesiyor

• Konuyu başlatan Perax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2B
  • Görüntüleme 102B
Geri zekalı ve kalitesiz mi bilmem de şizofren ve insan düşmanı olanin yadirganacagi bir dünyada yasamiyoruz.

Nasıl yadırganacağı bir Dünya'da yaşamıyoruz? Herif düpedüz LGBT düşmanı, ırkçı, beyaz üstünlükçüsü. Dahasına gerek mi var? Piyasada başka korsan mı kalmadı bu gerizekalının ürettiği şeyleri indiriyorsunuz?

Cumhuriyetin 100. yılında olduğumuz duruma bak içler acısı resmen. Yarın öbür gün Epic Games'in aynı tarifeyi uygulamayacağını size düşündürten şey nedir onu da merak ediyorum.

Mantıklı hareket, kim ne derse desin sonuçta günlük hayatımızda bile günübirlik zamlar görüyoruz. Steam ise sürekli yerinde saydıracak değildi, günlük hayatımızla benzer ekonomik çöküşe tanıklık ederiz alışığız. Oyunlarını alan yaşadı, alamayanlar ise son indirim döneminde ne kadar alırsa artık.
TL daha astronomik seviyede düşüş yaşamadığı sürece MENA-USD ile oyunlar alınabilir seviyede kalacak.

Benim yapabileceğim bir şey yok aga, %52 böyle istedi. Ne yapabilirim bir vatandaş olarak?

Asıl koyun sensin kardeşim Steam Türkiye'den çekiliyor diye konu açılıyor sen gene o kişi bu kişiye oy verdiniz muhabbeti yapıyorsun. Ülkenin yarışının teknolojiden haberi yok %52 diyorsun.

Öyle bir risk görmeseler usd ye geçmezler. aslında bu bir çeşit mesaj (tl değer kaybedecek)
Hayır, öyle bir risk zaten gözüktüğü için USD'ye geçiyorlar. Öngörü ile değil. Steam'i açın ana sayfada yazılanları bir okuyun. 20 Kasım'da yapılacak değişiklikler son geçtiğimiz seneden dolayı yapılıyor, sırf geleceğe yönelik değil. Zaten battığımız için yapılıyor, daha çok batacağımız için değil.

Asıl koyun sensin kardeşim Steam Türkiye'den çekiliyor diye konu açılıyor sen gene o kişi bu kişiye oy verdiniz muhabbeti yapıyorsun.
Yoo, hayatımızı etkileyen bir seçimdi her seçim gibi ve sizin gibiler bunu anlayamadığı için kaybettik, teşekkürler.

Dipnot: Şimdi burada kesin "Ula KK'nin yanlış hamleleri yüzünden kaybetmedik mi" diye bağıranlar olacaktır, evet onunda etkisi var.

Benim kafa karıştı şimdi ben Steam üzerinden oyun almak için bankaya gidip dolar hesabı mı açtırmam lazım.

Hayır gerek yok dolar a geçtiğimiz zaman Türk lirası hesabında alacağın oyun atıyorum 10 dolar 10 dolarda o an 270 TL örnek veriyorum hesabında 270 TL varsa 10 dolarlık oyunu alabilirsin bizim korktuğumuz şey yerel fiyatlandırmanın kalkması yani örneğin yurt dışında 20 dolara satılan oyun bizde 200 TL'ye satılıyor mesela 200 TL de 8 dolar diyelim biz dolara geçtiğimiz zaman bizde 20 dolara mı alacağız korkumuz o.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı