Steam Türk lirası desteğini kesiyor

• Konuyu başlatan Perax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2B
  • Görüntüleme 102B
Mena-USD'ye geçiyoruz USD'ye değil. Amerika fiyatlarında oyun almayacağız arkadaşlar bin kere ben yazdım, diğer arkadaşlar yazdı neden inatla okumuyorsunuz. Hadi bizi geçtik Steam ana sayfasında bas bas bağırarak yazmış mena-USD'ye geçiyoruz oyunlar ucuzlayabilirde pahalılaşabilir de diye, neden inatla Amerika fiyatlarına kayıyor gözünüz, helak olduk burada anlatacağız diye 131 sayfadır halen aynı şeyi yazıyorsunuz, biraz okuyun araştırın gözünüzü seveyim ya.

Daha önce de cevap verdim, mena-USD olsa bile ortalama 190 TL'lik bir oyun 280 TL'ye çıkıyor.
Ayrıca Dolar'ın artmasıyla bu fiyat daha da artacak yani mena-USD olması iyi bir şey olduğu ve zararı olmadığı anlamına gelmiyor.
Ayrıca tekrar söyleyeyim dolar artınca dolaylı yoldan fiyat da artıyor.

Mena fiyatlandırmasına geçmemizin şöyle bir avantajı var. Evet, çok ucuza artk oyun alamayacağız. Ama çok pahalıya da fazla oyun satılmayacaktır diye düşünüyorum. Tabii bu firmalara bağlı. Ama bir ülke fiyatlandırmasındansa bölge fiyatlandırması bizim için avantajlı olabilir. Malum, bazı firmalar bizim ülkeye pekte yerel fiyatlandırma yapmıyordu. Ama bölgesel olduğu için belki bölgesel fiyatlandırma yapabilirler diye düşünüyorum.

MENA-USD'ye geçiyoruz USD'ye değil. Amerika fiyatlarında oyun almayacağız arkadaşlar bin kere ben yazdım, diğer arkadaşlar yazdı neden inatla okumuyorsunuz. Hadi bizi geçtik Steam ana sayfasında bas bas bağırarak yazmış MENA-USD'ye geçiyoruz oyunlar ucuzlayabilirde pahalılaşabilir de diye, neden inatla Amerika fiyatlarına kayıyor gözünüz, helak olduk burada anlatacağız diye 131 sayfadır halen aynı şeyi yazıyorsunuz, biraz okuyun araştırın gözünüzü seveyim ya.
Hocam Steam Türkiye'den çekiliyor diye haber duyuranlar oldu.

Mena-USD'ye geçiyoruz USD'ye değil. Amerika fiyatlarında oyun almayacağız arkadaşlar bin kere ben yazdım, diğer arkadaşlar yazdı neden inatla okumuyorsunuz. Hadi bizi geçtik Steam ana sayfasında bas bas bağırarak yazmış mena-USD'ye geçiyoruz oyunlar ucuzlayabilirde pahalılaşabilir de diye, neden inatla Amerika fiyatlarına kayıyor gözünüz, helak olduk burada anlatacağız diye 131 sayfadır halen aynı şeyi yazıyorsunuz, biraz okuyun araştırın gözünüzü seveyim ya.
Hocam bana neden isyan ediyosunuz ben olanı söylüyorum dolara geçicekmisiz mena USD filan yazmıyor ki haberlerde görmedim ben mena USD filan eğer öyleyse çok pardon.

Allahtan aldığımı aldım diyicemde. O kadar oyun almama rağmen steam zevkim giti. Bu saaten sonra kullanırmıyım bilmyorum. Türkiyeden çekilen bir şirketi kullanmak içimden gelmiyor. Epic gamese geçiceğim. Yüksek ihtimal hiç yoktansa TL var ve Türkiyede.

Hocam Steam Türkiye'den çekiliyor diye haber duyuranlar oldu.
Türkiye'den çekildiğine dair herhangi bir kaynak var mı? Yok. Tek duyurulan şey Türk Lirası yerine MENA-USD kullanılacağı, haber siteleride tık almak için basıyor başlığı.

Daha önce de cevap verdim, mena-USD olsa bile ortalama 190 TL'lik bir oyun 280 TL'ye çıkıyor.
Ayrıca Dolar'ın artmasıyla bu fiyat daha da artacak yani mena-USD olması iyi bir şey olduğu ve zararı olmadığı anlamına gelmiyor.
Ayrıca tekrar söyleyeyim dolar artınca dolaylı yoldan fiyat da artıyor.
Bunlar otomatik çeviri işi değil, sadece önerilen Steam fiyatına direk satan oyunlar zam yiyecek. Ona bakarsan şu an FM24 ve CODMW3'te dolar fiyatından daha pahalıya satılıyor, onlar da aynı mantık ucuzlayacak. Doların artması ile evet fiyatlar da artacak, ancak zaten AAA firmalar doların astronomik artışlarında da zam uyguluyordu zaten.

Hocam bana neden isyan ediyosunuz ben olanı söylüyorum dolara geçicekmisiz mena USD filan yazmıyor ki haberlerde görmedim ben mena USD filan eğer öyleyse çok pardon.

1698223924589.png

Allah'tan aldığımı aldım diyicemde. O kadar oyun almama rağmen Steam zevkim giti. Bu saaten sonra kullanır mıyım bilmyorum. Türkiye'den çekilen bir şirketi kullanmak içimden gelmiyor. Epic Games'e geçeceğim. Yüksek ihtimal hiç yoktansa TL var ve Türkiye'de.

Bence Epic Games en baştan beri Steam'den daha iyiydi fakat insanlar "arayüzünü beğenmedim" gibi saçma sebeplerden kötülediler.

Geri
Yukarı