Steam Türk lirası desteğini kesiyor

• Konuyu başlatan Perax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2B
  • Görüntüleme 102B
Bir kısım TR hesaplarını satmaya başlar bir kısımda TR'den devam eder halihazırda hesapları var ve daha ucuz sonuçta ama kinonun da dediği gibi yeni hesap açılmaz önü kesildi.

Horizon 5'e yarın indirim gelir mi sizce ya? Gelmezse de 20 Kasım'dan önce gelir mi? 21 Kasım'daki indirim indirim değil resmen bindirim olacak çünkü. Alamadığım tek bu kaldı.
Cadılar Bayramında genel olarak yalnızca korku oyunları indirime girer. Forza indirime girer mi bilmiyorum, eğer girmezse 21 Kasım'da girer ama o zaman çoktan dolara geçmiş olacağız.

"It can save you money or time."

Ama bizim için her şeyin içine ettiniz. Umarım bunların ekran kartları bir gün yanar, sistemlerine de RAT yerler. ☺️

Adamlara kızmıyorum. Dürüst olursak bize de "oyunlar Hindistan'da %50 daha ucuzmuş" denilse herkes bölge değiştirirdi. Doğanın kanunu.

Cadılar bayramında genel olarak yalnızca korku oyunları indirime girer. Forza indirime girer mi bilmiyorum, eğer girmezse 21 Kasım'da girer ama o zaman çoktan dolara geçmiş olacağız.

Ya arkadaş tam da indirim öncesi böyle bir şey yapılıyor olması beni daha da sinirlendiriyor. Ben bu oyunu Steam'den alırım dedim her şeyi aldım bir tek bu kaldı. Suriye'de falan fiyat değişiyor mu acaba? Bizde onları soyalım hep onlar mı bizi soyacak.

Ya arkadaş tam da indirim öncesi böyle bir şey yapılıyor olması beni daha da sinirlendiriyor. Ben bu oyunu Steam'den alırım dedim her şeyi aldım bir tek bu kaldı. Suriye'de falan fiyat değişiyor mu acaba? Bizde onları soyalım hep onlar mı bizi soyacak.
Suriye’de zaten şu an Call of Duty oynanıyor. Diğer oyunlara pek ihtiyaç duymuyorlar gibi.

Türk oyun geliştiricileri için iyi haber mi kötü haber mi bu acaba
Kötü. Kendi ülkende artık yerli oyunu ucuza satamayacaksın.

En basitinden, Enis Kirazoğlu kendi oyununu $10'dan koysa, bizler (yakın zamanda) 300 TL ödemek durumunda kalacağız, tabi destek olmak isteyenler için konuşuyorum.

Ama TL kullanmaya devam etseydik, belki Enis diyecekti ki oyun TR'de 50 liradan çıkacak.

Epic'e de aynı şey olacak. Bunu neden kimse göremiyor? 🙄

Örneğin Rockstar, kur değişimi sonrası GTA 5'i Türkiye'ye $30'dan vermeye başladı, Epic platformunda fiyatının 550 TL bandında sabit kalacağını mı düşünüyorsunuz? Adamlar demeyecek mi "neden hala Türkiye satışlarından düşük gelir elde ediyoruz? Epic platformundaki fiyat etiketimiz güncellenmedi mi?" dedikleri vakit ya Epic Games'de kur değişimi yapacak ya da Take 2 Interactive diyebilir ki "biz artık oyunumuzu sizin platformunuzdan çekiyoruz."

Olacaktır ama ben kısa süre içinde olacağını sanmıyorum. Epic Games senelerdir oyunları Steam fiyatına göre absürt fiyatlarda satıyor. Eğer bir şey olacak olsaydı çoktan olurdu.

Türk oyun geliştiricileri için iyi haber mi kötü haber mi bu acaba

Kötü. Çünkü ucuza satsa türklere, yabancılara da ucuza satacak. Pahalı yapsa Türk alamayacak. Türk destek veremezse yabancı hiç almaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı