Türk mitolojisi oyun yapmaya elverişli midir?

Makaleler
1
Merhabalar, halihazırda üstünde çalıştığım bir oyun projem var. Bu oyun fantastik öğeler içeren bir rol yapma oyunu olacak ve belki de yıllarımı alabilecek bir proje fakat olabildiğince çeşitlendirmek istiyorum. Oyunumu biraz daha farklı bir yöne kaydırmak ve içine Türk mitolojisinden öğeler serpiştirmek düşüncesindeyim. Erlik Han, Kayra Han, Tengri Han, Ak Ata, Ayaz Ata, Tulpar gibi mitolojik tanrıları ve ak-kara iyeleri oyun içerisine eklemeyi planlıyorum. Lore, hikaye ve senaryo oluşturmak için de kitabı Dede Korkut'tan yararlanmayı düşünüyorum. Kitabı Dede Korkut, içerisinde oyun yapmaya çok elverişli olan hikayeler barındırıyor. Örnek vermek gerekirse Duha Koca oğlu Deli Dumrul'un köprüyü tutup geçenlerden haraç istemesi ve Azrail'e meydan okuması gibi pek çok zengin kaynağımız bulunuyor. Ben bu işe çok sıcak bakıyorum fakat sizin de düşüncenizi merak ediyorum. Sizce Türk mitolojisini bir oyun haline getirmek ilgi çekici olabilir mi?

Merhabalar, halihazırda üstünde çalıştığım bir oyun projem var. Bu oyun fantastik öğeler içeren bir rol yapma oyunu olacak ve belki de yıllarımı alabilecek bir proje fakat olabildiğince çeşitlendirmek istiyorum. Oyunumu biraz daha farklı bir yöne kaydırmak ve içine Türk mitolojisinden öğeler serpiştirmek düşüncesindeyim. Erlik Han, Kayra Han, Tengri Han, Ak Ata, Ayaz Ata, Tulpar gibi mitolojik tanrıları ve ak-kara iyeleri oyun içerisine eklemeyi planlıyorum. Lore, hikaye ve senaryo oluşturmak için de kitabı Dede Korkut'tan yararlanmayı düşünüyorum. Kitabı Dede Korkut, içerisinde oyun yapmaya çok elverişli olan hikayeler barındırıyor. Örnek vermek gerekirse Duha Koca oğlu Deli Dumrul'un köprüyü tutup geçenlerden haraç istemesi ve Azrail'e meydan okuması gibi pek çok zengin kaynağımız bulunuyor. Ben bu işe çok sıcak bakıyorum fakat sizin de düşüncenizi merak ediyorum. Sizce Türk mitolojisini bir oyun haline getirmek ilgi çekici olabilir mi?

Şahsen ben oynarım hocam güzel olur

Bence ilgi çekici olur Uruz diye bir oyun var ben çok beğenmiştim.

Sizce Türk mitolojisini bir oyun haline getirmek ilgi çekici olabilir mi?

Hocam URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü diye Türk yapımı bir oyun var. Türk mitolojisine dayalı bir oyun. Şahsen oynamadım bu yaz oynayacağım ama olumlu yorumlar alıyor. O oyuna bakabilirsiniz. @Hollywoo

Merhabalar, halihazırda üstünde çalıştığım bir oyun projem var. Bu oyun fantastik öğeler içeren bir rol yapma oyunu olacak ve belki de yıllarımı alabilecek bir proje fakat olabildiğince çeşitlendirmek istiyorum. Oyunumu biraz daha farklı bir yöne kaydırmak ve içine Türk mitolojisinden öğeler serpiştirmek düşüncesindeyim. Erlik han, kayra han, tengri han, ak ata, ayaz ata, Tulpar gibi mitolojik tanrıları ve ak-kara iyeleri oyun içerisine eklemeyi planlıyorum. Lore, hikaye ve senaryo oluşturmak için de kitabı dede Korkut'tan yararlanmayı düşünüyorum. Kitabı dede korkut, içerisinde oyun yapmaya çok elverişli olan hikayeler barındırıyor. Örnek vermek gerekirse duha koca oğlu deli Dumrul'un köprüyü tutup geçenlerden haraç istemesi ve Azrail'e meydan okuması gibi pek çok zengin kaynağımız bulunuyor. Ben bu işe çok sıcak bakıyorum fakat sizin de düşüncenizi merak ediyorum. Sizce Türk mitolojisini bir oyun haline getirmek ilgi çekici olabilir mi?

Tebrik ederim hocam bence güzel bir proje eğer projeyi ilerletirseniz ve cidden üzerinde durursanız benim de yardımım dokunsun diye oyunun müziklerini yaparım ücret istemeden destek amaçlı inşallah istediğiniz yerlere getirirsiniz bizlerde oynarız.

Unreal Engine kısmında kendimi ciddi anlamda geliştirdim fakat 3D modellemeler konusunda biraz daha çalışmam gerekli. Tulpar, Kayra Han ve Erlik Han gibi modellemeler için ciddi uğraş gerekiyor. İnşallah aklımdakini projeye yansıtabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı