Witcher 3 RPG midir?

Fear77

Hectopat
Her ne kadar oyun RPG olarak geçse de sizce The Witcher 3 gerçek bir RPG mi? Can Sungur gibi bazı büyük oyuncular değil diyor. Eğer The Witcher 3 RPG ise Fallout New Vegas veya Skyrim ne? Sizin RPG'den beklentiniz ne?

Bu tarz oyunlarda ara sahneler, diyaloglar, çevre etkileşimi ve keşif çok önemlidir. Ara sahneleri atlayarak, altyazıları okumayarak, hikayede ezbere ilerleyerek, etkileşime geçmekten kaçınarak GTA gibi dümdüz oynarsak zevk mevk alamazsın.

70 80 saatlik dolu dolu dizi tadında hikaye sunuyor oyun. Atlamadan, hoplamadan, zıplamadan efendi efendi oynayacaksın, izlemesi ve dinlemesi gerekilen sahnelerde arkana yaslanarak nefes alacaksın ve hikayeye tercihlerine göre yön vereceksin.

İyi bir çocuk olursan sen de Geralt'ı sevip Yennefer ile şarap içebilirsin ;)

Evet belki saf RPG denilemeyebilir çünkü witcher sadece RPG değilde daha büyük bir kitleye yönelmeyi hedefleyen ve başaran bir oyun.Ha RPG değil diyenler hangi kategoriye sokuyor onu bilmiyorum ama bence en yakın türü RPG.

RPG falan değil Action Adventure bana göre dediğiniz gibi Fallout NV'ın yanında Witcherın RPG olması biraz komik duruyor.
Saf RPG değil ama konuşmalara karar vermemiz, verdiğimiz kararlara göre hikayenin değişmesi, karakter geliştirme ağacı gibi şeyler oyunun RPG kategorisine girmesi için yeterli bence.

Saf RPG değil ama konuşmalara karar vermemiz, verdiğimiz kararlara göre hikayenin değişmesi, karakter geliştirme ağacı gibi şeyler oyunun RPG kategorisine girmesi için yeterli bence.
RDR2 ne kadar RPG ise Witcher da o kadar RPG ki RDR2 bana Skyrim tadını verebilen tek oyun RPG olmamasına rağmen. Evet kategoriye girmek için yeterli ama günümüzde karakter geliştirmesi olan her oyun giriyor o kategoriye saf RPG kalmadı artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı