Türkiye'yi aşağılayan tipler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amerika battiginda küresel piyasayı da çok etkiledi. Bizde ne oldu?
Ben sana soyliyim tum ülkeler bayram etti Türkiye haricinde başka hiçbir ülke krizden etkilenmedi. İşte gelişmiş ve gelişmemişlik bu olur.
Şöyle oldu böyle oldu diye bol keseden sallamakla olmaz o işler güzel kardeşim. Türkiye gırtlağına kadar borçlu bir ülke. 2002'de 130 Milyar $'dı dış borcumuz. Şu an mevcut borç 450 Milyar $. Alınan bu paralarda nereye verildi ? Hani ne üretiyoruz şu anda dünya çapında bir markamız var mı ? Olanları sattık. Pekala bu borcu veren adam bizim gelişip borcumuzu ödeyebilmemizi mi ister yoksa batıp paralarını da batırmamızı mı isterler ? Öyle "dış güjler gelişmemizi istemiyo" edebiyatı yapılmaz burada.

@kafası güzel teletabi
Hocam iyi dediniz. SSCB o kadar silaha, savunma gücüne sahipti de ne oldu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Millet yüzlerce metre kuyruk oluşturmuş.

Türkiye için mal, salak, gelişmemiş, fakir, çağ dışı kalmış gibi mesajlar atılıyor ve bu beni çok sıkıyor. Böyle diyen insanların yüzde doksanı bir yerden görüyor, hiç bir araştırma yapmıyor. Yine bu kişiler ülkenin gelişmesi için bir şeyler de yapmıyor, boş boş ülkeyi kotuluyor. Yok şu bizde niye yok, yok bu bizde niye yok gibi sözler... Sen yap o zaman, yapma diyen mi var kardeşim.

Türkiye'yi yerin dibine sokuyorlar ama sağlık alanında çoğu ülkeden çok daha iyi durumdayız. Silah üretimi, insansız hava aracı üretimi, helikopter üretimi gibi şeyler de yapmaya başladık. Ekonomik olarak çok kötü durumdayız ama iyi yönleri görmezden gelemeyiz.
.
Türkiye'de üretilen hiç bir şey yok. Teknolojisi yok denecek kadar az. Sürekli Çin'den ürün getirip kalitesiz malları piyasaya sürüyorlar. Tarım ve hayvancılıkta ülkeyi yerin dibine soktular 30 yıldır. Samanı bile yurtdışından getiriyoruz. Ülke ''işsizler ordusu''na döndü. Türk Lirası sürekli değer kaybediyor? Matematik alanında 41. sıraya gerilemişiz. Bir sayımı bile 1 ayda zor bitirip (kaldı ki bazı ülkeler internet üzerinden seçim bile yapıyor) üç kağıda getirerek yeniden seçim yapılıyor. Kaliteli eğitim yerine her yere imam hatip okulları açıp; Diyanet'ten abuk sabuk fetvalar verilirken bu ülkeye ve yöneticilerine ''salak'' demiyelim de ne diyelim? :) Ayrıca ülkemin demokrasisi için elimden geleni yapıyorum. Düşünüyorum, yazıyorum, paylaşıyorum! Gelişme dediğin şey tankla topla olmuyor artık. O dediğin 16. yüzyılda falan kaldı.😀 Ankara'da Yüksel Caddesinde bir heykelin etrafını demir çitlerle kapatmak çağ dışılık değil de nedir? Bu ülkenin ne derece çağ dışı ve geri kafalı olduğunu ben 2 Temmuz 1993 tarihinde çok net anladım. Bence sizin gibi düşünenler Türkiye'nin karanlık tarihini epeyce bi okumalı. Yazacak onlarca şey var da burası yeri değil.

Bir de kadınların çarşaf giymesi ile gelişmişliği kıyaslayan kişiler var, bu kişiler de bana çok saçma geliyor. Kadın mini etek giyse süper güç olacağız ya zaten.

İyi günler 🙂
Çarşaf konusuna hiç değinmek istemiyorum bile. Bu tamamen insanlık dışı bir uygulama bence. Ne demokrasiyle ne insan haklarıyla ne de gelişmişlikle ilgili. Ben de o zaman çıplak gezmek istiyorum benim de dini inancım böyle? Ne olacak?

Son düzenleme:
Çarşaf konusuna hiç değinmek istemiyorum bile. Bu tamamen insanlık dışı bir uygulama bence. Ne demokrasiyle ne de gelişmişlikle ilgili. Ben de o zaman çıplak gezmek istiyorum benim de dini inancım böyle? Ne olacak?
Burada ne demek istediniz anlayamadım? Çarşafa karşı mısınız yani?

Kardeşim kendi ülkesine küfür eden insanları kafana bile takmana gerek yok. Nerde görüyorsan direkt engelle. Onlar Türkiye batsa, Türkler katledilse sevinecek tipte insanlar. Kendi bayrağına, vatanına küfür eden adamdan bir şey beklenmez.

Peki sen benim sokakta ''çıplak'' dolaşmama karşı mısın?
Dinleri bir kenara bıraksak bile ahlaksız bir davranış. Kimse sizin müstehcen yerlerinizi görmek zorunda değil. Konuştuğunuz laf ve karşılaştırma cidden çok saçma. Hani saçı başı kapatmakta ayıp bir şey varsa söyleyin biz de bilelim. Siz hiç kapşonlu bir şey giyip kafanızı kapatmadınız mı?

Mesela PKK'lı bir itin, bir gece sen uyurken annenin ya da babanın kafasına AK-47 dayamasını ister misin?
Ya da DAEŞ'in evinin önünde bir bomba patlatmasını?
Ya da DHKP-C'li itlerin akrabalarını sokakta kurşunlamasını?

Doğru ya, İHA'ya ne gerek var ki?
Az önce bilimden teknolojiden bahsediyordun şimdi de küfür ederek mi kurtacaksın ülkeyi. :) Bu ne böyle it mit. :) Mit yazdım şimdi ona da içerlenmez birileri umarım. Otobüse molotof atma olayında Mit çalışını yakalanmıştı. :) Bir yerlere laf gönderirken lütfe araştırma yapın. Mesela Uğur Mumcu neden öldürüldü. Bir araştırın derim. Bu cinayetin arkasında kimler vardı? O yüzden itle Mitle olmaz bu işler. Saygı sevgi ile olur. Ha bir de bu cinayetler var tabi. Türkiye devletinin ne derece yozlaşmış ve gerici olduğunun kanıtı. Saymakla bitmez. Abdi İpekçi... Uğur... Metin... Hrant... Tiksiniyorum bu ülkeden ve bu gericilikten! Ama yine de umutluyuz. Umutsuz yaşanmıyor demiş Nazım usta.

Son düzenleme:
Çarşaf konusuna hiç değinmek istemiyorum bile. Bu tamamen insanlık dışı bir uygulama bence. Ne demokrasiyle ne insan haklarıyla ne de gelişmişlikle ilgili. Ben de o zaman çıplak gezmek istiyorum benim de dini inancım böyle? Ne olacak?

Bu millet şu saçma yorumlardan bi kurtulamadı gitti. Ortada uygulama ya da çağ dışılık falan yok. Kadın gayet kendi isteğiyle giyiyor, aşağılıyorsunuz. Millet size tepki gösterince bu sefer de "Dinde yeri yok." diyorsunuz. Dinde yerinin olup olmaması hiç kimseyi ilgilendirmez. Dinde yeri yoktur, o kadın inancına göre öyle giyinmek istiyordur. Sana ne kardeşim! Uğraşmayın milletin dini inancıyla. Hala daha saygıdan ve hümanizmden bahsediyorsanız bu konuda da aynı tavrı uygulayın.

Ayrıca "Sen benim sokakta çıplak dolaşmama karışır mısın?" ne demek? Senin sokakta çıplak dolaşman zaten yasalara aykırı. Kimsenin öyle bir hakkı yok.

Ama çarşaf giymeyenler daha başarılı oluyor, demek ki din sorunlu doğrusu bu oluyor.

Peki ne yapalım? Sırf Müslüman olmayanlar çarşaftan rahatsız diye çarşafı mı yasaklayalım? Siz istiyorsunuz diye çarşaf mı yasaklansın? Neden zorunuza gidiyor? Böyle gereksiz çıkarımlar yapmanın mantığı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı