Türk Telekom 12 Mbps internet nasıldır?

Arkadaşlar Türk Telekom'dan 12 Mbps evde internet bağlatacağız. Hep oyun oynayan biriyim ve ping olur mu diye merak ediyorum. Sizce Valorant'ta ping çok olur mu? Pişman eder mi?

Türk Telekom'a bulaşma çok pişman olursun altyapın destekliyor ise Superonline'a bak.
Hocam ben binanın altyapısını sorguladığımda 35 Mbps'ye kadar destekliyordu.

35 Mbps destekliyor ise 24'lük pakete geçmeni öneririm. Zira fiber olmadığı için 12 Mbps çok yetersiz.

12 Mbps az ama eğer interneti bir ya da iki kişi kullanacaksa alınabilir.
Ping olarak şahsen birkaç senedir sorun yaşamıyorum. Örneğin LoL oynarken 15 ms civarında bir gecikme yaşıyordum. Ama forumda ki çoğu arkadaş önermiyor aklınızda bulunsun.

Kimse internette yokken şu değerleri alıyorum:
Valorant 25 ping.
League of Legends 30 ping.
Counter-Strike: Global Offensive eğer güzel bir sunucuya denk geldiysem 55 ping alırken ortalama bir sunucuda 80 ping alıyorum.
Rise of the Tomb Raider tarzı 20 GB civarı oyunları sabah koysam akşama rahat inmiş oluyor.
1080P videoları izleyebiliyorum daha yukarısı hakkında fikrim yok.
Tek kişi için günlük kullanıcıya yeterlidir. Seninle birlikte 1 kişi daha girerse (Oyun indirirse yani. Eğer aynı oyuna girecek olursanız sorun olmaz diye düşünüyorum.) ping değerleri oyunda 2-3 katına çıkabiliyor. Eğer seninle birlikte 3 kişi girecek olursa oynama bile benim gibi delirirsin.
Kısaca eğer babam 720P video izlerken, ağabeyim 1080P yayın izlerken League of Legends oynayayım tarzı hayallerin varsa suya düşecekler ve delireceksin güzel kardeşim. Kendimden biliyorum. Ayrıca durum sende kesinlikle farklılık gösterebilir.

2018 aralık ayında Kablonet 24mbps 150gb AKK'li paketi 56 TL'ye 2yıl taahhütlü aldım. 2019'da AKK kalkınca sınırsız oldu. Kısaca şuan 24mbps sınırsız internetim var. Eğer evde biri Onedrive'a dosya yüklümiyor veya indirmiyor ise Valorant'ta 20, CSGO'da 50-80 ping ile oynuyorum. Eğer biri internetten bir şey indiriyor ise Valorantta 100 pingi görüyorum. Ama video izlemeleri sıkıntı yaratmıyor, en azından çok fazla etkilemiyor.

Altyapı var ise Kablonet'i öneririm. Fiyatı en azından Superonline'a göre daha iyi. Ben 4 senedir kullanıyorum ve şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı