Türk Telekom 24 Mbps Düşük İndirme Hızı Sorunu

nacho111

Hectopat
Daha fazla  
TTNET 24 Mbps hiper internetim var. Steam'de download hızım en fazla 1.4 MB oluyor. Teknik destek internette bir arıza olmadığını söylüyor. İnternet hız testinde de 8 ve 11 Mbps arası download hızını gösteriyor. Modemim sağlam onun da teknik servisi ile görüşüp bir sıkıntı olmadığını öğrendim. Şu an TTNET bana bina içindeki kabloları değiştirmemi söyledi. Adil kullanım kotasını geçtikten sonra download hızım 400 KB gibi rakamlara düşüyor. 1 yıldır bu interneti kullanıyorum. En az 15 defa teknik destekle konuşmama rağmen bir faydaları dokunmadı. Bilgisayarımda da virüs taraması filan yaptırdım oradan yana da bir sıkıntı yok. Son çare olarak binadaki kablolamayı bir elektrikçi çağırıp yaptırmalı mıyım?

AKK geçtikten sonra 400 e düşüyormuş, kablolarda bir sıkıntı yok o zaman. AKK geçince 1MB/s e düşmesi lazım. Başka bir yerde sıkıntı var.

AKK bitinceki hızında bir sorun olmayabilir zaten dedikleri 24mbps büyük ihtimal bandwith gibi bir şey download genelde 2-3 arasında oluyor. AKK bitince 1mbps oluyor ama kaç cihaz bağladığına da bağlı. Aynı anda youtube açılı bir cihaz, download yapan bir cihaz ve surf yapan cihaz varsa iyi bile. Steam genelde bende normal serverden aldığım hızı vermez onun da sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Ama hep 8-11 arası ise hiç çıkmıyorsa bir arıza var bir yerde demektir. Gece kimsenin bağlanmadığı bir saatte denermisiniz? Çünkü bende 24mbps ttnet kullanıyorum.

TTNET 24 Mbps hiper internetim var. Steam'de download hızım en fazla 1.4 MB oluyor. Teknik destek internette bir arıza olmadığını söylüyor. İnternet hız testinde de 8 ve 11 Mbps arası download hızını gösteriyor. Modemim sağlam onun da teknik servisi ile görüşüp bir sıkıntı olmadığını öğrendim. Şu an TTNET bana bina içindeki kabloları değiştirmemi söyledi. Adil kullanım kotasını geçtikten sonra download hızım 400 KB gibi rakamlara düşüyor. 1 yıldır bu interneti kullanıyorum. En az 15 defa teknik destekle konuşmama rağmen bir faydaları dokunmadı. Bilgisayarımda da virüs taraması filan yaptırdım oradan yana da bir sıkıntı yok. Son çare olarak binadaki kablolamayı bir elektrikçi çağırıp yaptırmalı mıyım?
Tivibu kulanıyorsan tivibuyu kapatıp dene düzelir.

Geri
Yukarı