Türk telekom 24 MBps Yavaş İnternet ve Yüksek Ping Sorunu

Driver Pack Solution programını yükledim ve driverları otomatik güncelledi. Bilgisayarımdaki bir çok sorun da yoluna girdi. Fakat internet sorununu çözebildiğim konusunda şüphelerim hala var. Çünkü bu sorun bazı zamanlar oluyor bazen tıkır tıkır çalışıyor internet. Eğer sorun 1 gün içerisinde tekrar oluşmazsa buradan bir durum güncellemesi paylaşacağım hepinize çok çok teşekkür ederim. :)
Önemli değil. İnternetinin kesilmesi konusunda ISS sorumlu olabilir. Eğer daha önce internetim kesiliyor diye aradıysan internetinizi yavaşlatmış olabilirler. Modem arayüzünden hat değerlerinize bakın. Kanal türünüz Fast olmalı, gürültü değerlerinizede bakın eğer 6 ise sık sık kesilmeler yaşarsınız. İnternet servis sağlayıcınıza danışınız.

Önemli değil. İnternetinin kesilmesi konusunda ISS sorumlu olabilir. Eğer daha önce internetim kesiliyor diye aradıysan internetinizi yavaşlatmış olabilirler. Modem arayüzünden hat değerlerinize bakın. Kanal türünüz Fast olmalı, gürültü değerlerinizede bakın eğer 6 ise sık sık kesilmeler yaşarsınız. İnternet servis sağlayıcınıza danışınız.
Sorunun bilgisayar kaynaklı olmadığını henüz öğrendim. Şu an ev dışında başka bir internet kullanıyorum ve herhangi bir sorun kesinlikle yok. Daha önce Türk Telekom'la internet kesintim olduğu için 1-2 kere görüşmüştüm. Sanırım sorun dediğiniz gibi Türk Telekom kaynaklı. Eve geçince bir kontrol edeceğim ve bir güncelleme de o zaman paylaşacağım tekrar çok teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı