Türk Telekom 24 Mbps VDSL internet yavaş

Modem arayüzünden DNS değiştirip deneyebilirsin belki işini görür.

Kablosuz ağ ayarların ile alakalıda olabilir kanal tıkanıklığı vesaire ama hız testi yaptığın zaman bu hızları alıyorsan bir sorun yok demektir.

Bir de pinginde sorun yok değil mi ondan kaynaklıda yapabilir.

Kablosuz ağ ayarların ile alakalıda olabilir kanal tıkanıklığı vesaire ama hız testi yaptığın zaman bu hızları alıyorsan bir sorun yok demektir.

Ping yok

Ping 5

Türk Telekomluk bir sorun olacağını düşünmüyorum. Hat değerlerin çok iyi. İki seçenek var ya senin modemden kaynaklı ya da bağlanmak istediğin yerin sunucusundan kaynaklı. DNS olarak Cloudflare (1.1.1.1 1.0.0.1) DNS ile değiştir modem içinden öyle dene. Türk Telekom'un DNS'i çökmüşte olabilir bilemeyiz. Yavaşlık ondan kaynaklı olabilir. Ama sana tavsiyem VDSL altyapıda Keenetic'in VDSL modemine geçiş yap. Türk Telekom'un TP-Linkinden kurtul derim. Ben de onu kullandım rezil rüsva cihaz. Fiber geldi bana ZTE verdiler sonra da Vestel ile değişti. İkisi de rezildi. O yüzden Türk Telekom'un verdiği modemleri kullanmamaya özen göster hızlı ve problemsiz internet keyfi sürmek istiyorsan. Bir de geceleri fişinden çekerek hard reset at derim. Cache'sine bir çok siteyi doldurmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı