Türk Telekom 4 gündür internetim yok

günayisildak

Decapat
Merhabalar. 4 gündür internet erişimim yok ve telefonda sürekli söyledikleri şey işleme alındı, teknik ekiplerimiz arızayı daha çözümleyemedi. Buna istinaden haklarımı öğrenmek istiyorum. İnternetimi şu an iptal ettirmek istediğimde iptal bedeli ödemek de istemiyorum. Yasal süreç hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 4 gündür internet erişimim yok ve telefonda sürekli söyledikleri şey işleme alındı, teknik ekiplerimiz arızayı daha çözümleyemedi. Buna istinaden haklarımı öğrenmek istiyorum. İnternetimi şu an iptal ettirmek istediğimde iptal bedeli ödemek de istemiyorum. Yasal süreç hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.

Neden iptal ediyorsunuz ki onlarda insan. Arıza çözmek kolaymı ? Hele internet hatlarında. Ama karar sizindir ben karışamam :)

Hocam inanır mısınız aynı sorun bende de vardı. ADSL ışığı yanmıyordu ilk başta sıkıntı tesisatınızda dediler. Sonra birden yanmaya başladı. Böylece sıkıntının tesisatta olmadığını öğrendik. Bu sefer de internet aşırı yavaştı. Yaklaşık 0.2 download alıyordum 11 Mbps almam gerekirken. Taahhütümü de yenileyeli 1 ay olmuştu tam. Sonuç olarak 200 TL verip TT'den kurtuldum ve hayatıma 100Mbps Kabonet ile devam ediyorum. Çok memnunum 😀

850 tl gibi bir ücret istiyorlar sözleşme fesihi için. Bende 4 günlük hizmetimden yararlanamadığım için fesih etmek gibi bir durum var mı yasal süreci nasıl işler bunu merak ediyorum

850 tl gibi bir ücret istiyorlar sözleşme fesihi için. Bende 4 günlük hizmetimden yararlanamadığım için fesih etmek gibi bir durum var mı yasal süreci nasıl işler bunu merak ediyorum
Maalesef yok hocam. Vampir gibi emiyorlar. Superonline cayma bedeli - Technopat Sosyal şu konudaki gibi işte '' Taahütü cezasız bozma hakkın var.'' tarzı yorumlar gelirse çok aldırış etme. Attığım konudaki konu sahibi arkadaşa gelen mesajları dikkatli bir şekilde olursan senin aslında Taahüt sözleşmesi değil abonelik sözleşmesi yaptığını, iptal durumunda ''ceza ödemeden'' çıkabileceğini söylüyorlar ama size uygulanan indirimleri geri alırız diyorlar. Ve size her ay kağıt üstünde internetinizde yaklaşık 100 TL gibi bir indirim yapılıyo gösteriyorlar. Sonra sizden geri istiyorlar o paraları. Bne ilk ayda olduğum için ilk ayın indirimsiz faturasını ödeyip çıkmıştım. Bir daha taahhüt verecek olursanız o firma sadece Kablonet olsun. Bunu ben değil gruptaki herkes söylüyor neredeyse.

Maalesef yok hocam. Vampir gibi emiyorlar. Superonline cayma bedeli - Technopat Sosyal şu konudaki gibi işte '' Taahütü cezasız bozma hakkın var.'' tarzı yorumlar gelirse çok aldırış etme. Attığım konudaki konu sahibi arkadaşa gelen mesajları dikkatli bir şekilde olursan senin aslında Taahüt sözleşmesi değil abonelik sözleşmesi yaptığını, iptal durumunda ''ceza ödemeden'' çıkabileceğini söylüyorlar ama size uygulanan indirimleri geri alırız diyorlar. Ve size her ay kağıt üstünde internetinizde yaklaşık 100 TL gibi bir indirim yapılıyo gösteriyorlar. Sonra sizden geri istiyorlar o paraları. Bne ilk ayda olduğum için ilk ayın indirimsiz faturasını ödeyip çıkmıştım. Bir daha taahhüt verecek olursanız o firma sadece Kablonet olsun. Bunu ben değil gruptaki herkes söylüyor neredeyse.
şuan 2. ayı yeni bitirdim o şekilde ödeyip çıkamıyorum dimi bende. Veyahut şu durumda 4 gündür internetim yok kaç gün daha olmazsa karşılıksız fesih edebilirim ?

şuan 2. ayı yeni bitirdim o şekilde ödeyip çıkamıyorum dimi bende. Veyahut şu durumda 4 gündür internetim yok kaç gün daha olmazsa karşılıksız fesih edebilirim ?
İlk aboneliğiniz ve 2. ay yeni bittiyse 850 tl gibi bir cayma bedeli çıkaramazlar. Çünkü kaldığını ay başına ücret artar. Erken çıkarsanız ücret az olur.

Hocam normalde indirimsiz tarifeniz atıyorum ki 300 TL. Siz faturanızda 100 TL ödüyorsunuz. 2. ay sonunda çıkmak isterseniz Size sağlanan indirimleri geri isterler. Size aylık 200 TL indirim sayılıyo var sayarsak 2 aydan 400TL+ son faturanızı ödemeniz gerekir. Yani kullandığınız 600TL'lik paketin 100 TL'sini ilk ay ödüyorsunuz. 2. ay sonu çıkmak istediğinzden sizden 500 TL isityorlar. Ne kadar erken çıkarsanız sizin için o kadar karlı olur. Bu arada taahhüt başlarken herhangi bir kurulum yapıldıysa kurulum parası da isterler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı