Türk Telekom 500 TL cayma bedeli istiyor

Millet atıp tutmuş biraz. Şöyle bir durum var arkadaşım. Cayma bedeli denilen ücreti asla ödemek zorunda değilsin devlet bu bedeli yasakladı çoktandır. Eğer seni tehdit ederlerse git mahkemeye davayı kazanmama ihtimalin yok üstüne para dahi alabilirsin. Cayma bedeli denilen bedel tamamen bilgisiz insanları soyma taktiğidir.

Biz bu ülkede böyle sömürülmeye sürekli devam mı edeceğiz? Şikayet edecek bir yer var mı diye öğrenmek için açtım konuyu ama galiba cevabını biliyorum (!). Hayır.
Siz bunları söylemeye devam ettikçe, kabul ettiğin sözleşmeyi okumadan onaylarsan ; Evet, sömürülmeye devam edeceksiniz.
Sözleşmede yazılandan aykırı bir miktar alınıyorsa tüketici hakem heyeti ve mahkemeleri mevcut. Devleti kötülemeden bilgisizliğinize dem vursanız daha iyi olur.

Not: TTNET'den o kadar kişi başı yanarken bunları çok kez yazarken medya alanların, siz inadına onlarla sözleşme yaparsanız bu sizin sorununuz.

Siz bunları söylemeye devam ettikçe, kabul ettiğin sözleşmeyi okumadan onaylarsan ; Evet, sömürülmeye devam edeceksiniz.
Sözleşmede yazılandan aykırı bir miktar alınıyorsa tüketici hakem heyeti ve mahkemeleri mevcut. Devleti kötülemeden bilgisizliğinize dem vursanız daha iyi olur.

Not: TTNET'den o kadar kişi başı yanarken bunları çok kez yazarken medya alanların, siz inadına onlarla sözleşme yaparsanız bu sizin sorununuz.
Haklısınız sonuna kadar. Taahhüt sona erme tarihi 02/2020 yazıyor 02/2019'da ben bunu istesem cezasız iptal edebilecek miyim?

Taahhüt sona erme tarihi 02/2020 yazıyor 02/2019'da ben bunu istesem cezasız iptal edebilecek miyim?
Taahütte bu durum yazar iyice okursanız var mı cezası görebilirsiniz. Normalde başlangıç tarihine yakın bir şekilde iptal edilirse cezai miktar azalıyor. Bitime yakın yapılırsa daha çok miktar istenmektedir. Eğer bu işleri bilmiyorsanız bir avukat veya hakem heyetinden yardım isteyebilirsiniz yukarıda dediğim gibi.
Bazı şirketler ISS'ler, kendilerine geçme durumda bu geçişlerde yaşanan bir miktar veya tamamını cezai durumu kendileri karşılayıp farklı firmadan aldığınızda karşılamaktadır. Bu tür tarifelere de bakabilirsiniz.

Bizde de benzer bir durum oldu. 2 gün sonra AKK kalkacağı için uygun bir paket varsa geçelim dedik. 24Mbit 200GB kota 72TL ödüyoruz. Taahhütümüz 2020'de bitiyormuş. Aradığımızda telefondaki kadın 50Mbit 100GB kotalı paket 75TL ona geçebilirsiniz dedi. Hat sahibi ben olmadığım için hat sahibinin araması gerektiğini söyledi. Kapattık telefonu, hat sahibi yani halam aradı. Ancak bu sefer telefondaki kişi o pakete geçemeyeceğini ama 50Mbit 150GB kotalı pakete geçebileceğini söyledi o da 100TL falandı. İnternet üzerinden durumu mail attım. Tekrar bir kadın aradı. Hat sahibi kendi tarifem üzerinden bir üst pakete geçmek istiyorum derse bahsi geçen pakete aylık 75TL ücretle geçebileceğini söyledi. Yine tamam dedik kapattık. Aynısını halama ilettim. Halam aradığında bu sefer de cayma bedeli ödememiz gerektiğini söyledi. Bu bayağı saçma geldi, hem paket yükseltiyoruz hem de cayma bedeli ödüyoruz. Bizim kullandığımız paket normalde 200GB değildi. 100GB kotası vardı, yükseltmek istediğimiz zaman herhangi bir cayma bedeli istenmedi bizden. Ama şimdi paket yükseltmek istediğimizde böyle bir saçmalık oluyor. Belki 2-3TL farkla çok daha avantajlı bir pakete geçeceğimiz için böyle bir kurnazlık da yapılmış olabilir. Mevcut paket sahiplerinin kotası bu ay bitince zaten limitsiz olacak. Her türlü avantajlıydı. Bu konuda bir fikri olan var mı ? Ne yapmalıyım ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet bu videoyu bende sonuna kadar izledim. BTK’yı aradım öyle bir şey yok dediler. Bir daha arayacağım zamanım olunca.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı