Türk Telekom 50Mbit'lik pakete 3Mbit internet veriyor

cybermaffia

Centipat
Yer
Fırsatlar Ülkesi AMERIKA
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Arkadaşlar merhaba. Bugün eve Türk Telekom'dan internet bağlattık 50Mbit'lik paket aldık fakat hız şu anda 3Mbit alabiliyoruz. Bu nasıl mümkün olabilir? Müşteri temsilcisine diyorum bu hız normal değil ya iptal edin sözleşmeyi ya da daha düşük pakete geçirin diyorum, onu yapamıyoruz diyorlar. Yasal olarak nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar merhaba. Bugün eve Türk Telekom'dan internet bağlattık 50Mbit'lik paket aldık fakat hız şu anda 3Mbit alabiliyoruz. Bu nasıl mümkün olabilir? Müşteri temsilcisine diyorum bu hız normal değil ya iptal edin sözleşmeyi ya da daha düşük pakete geçirin diyorum, onu yapamıyoruz diyorlar. Yasal olarak nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olabilecek var mı?
Altyapıda sorun olabilir komşularınızdada aynı sorun varmı?

Altyapıda sorun olabilir komşularınızdada aynı sorun varmı?
Bilgim yok olabilir belki ama bana hiçbirşey demediler sorduğumda bağlatan kişilere 50mbit alırsınız felan dediler bu nasıl iş alamadığım internet hızı için para mı ödeyeceğim birde

Paketin hızını birebir vermek zorunda değiller ama yine de 3Mbps saçma düşük bir değer. Aslında bu durum uzun suredir bende de var. 65Mbps alıyordum normalde, durduk yere yavaşladı. 1 ila 5Mbps arası dolanıyor şu an. Altyapıyla alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum şahsen.

Kablo ile bağlayıp o şekilde dener misiniz eğer durum o şekilde de aynıysa tüketici haklarına şikayet edin cayma bedeli isteyemezler hakları yok bu durumda.

Kablo ile bağlayıp o şekilde dener misiniz eğer durum o şekilde de aynıysa tüketici haklarına şikayet edin cayma bedeli isteyemezler hakları yok bu durumda.
Hocam kablo ile bağlı hız değeri bu şuanda böyle birşey olabilir mi ya bide diyorki 50mbit paket aldığınız için daha düşük hızlı paketle değiştiremeyiz diyor. Az önce interneti bağlayan adam değiştirebilirsiniz demişti birde daha bağlayalı 2 saat oluyor.

Hocam kablo ile bağlı hız değeri bu şu anda böyle bir şey olabilir mi ya bir de diyor ki 50Mbit paket aldığınız için daha düşük hızlı paketle değiştiremeyiz diyor. Az önce interneti bağlayan adam değiştirebilirsiniz demişti bir de daha bağlayalı 2 saat oluyor.

Tüketici hakem heyetine başvurun internet üzerinden ya da yakınsa gidip konuşun şu anda tamamen haklısınız.

Şimdi firmalar size 50 mbps vaat etmiyor. 50 mbps'E kadar internet vaat ediyorlar, çeşitli faktörlerden dolayı hızınız daha düşük olabilir.
1-)Santrale uzaksınızdır hızınız azalır ama bu 50 mbps internetinizin 3 mbps olmasını açıklamaz.
2-)Mahalle altyapınızda sıkıntı vardır eğer böyle olsaydı bütün komşularınız düşük internet alırdı.
3-)Sizin portunuzdan evinize gelen kablolarınız eskimiştir, hasarlıdır veya modeminiz sıkıntılıdır. Bunları da kendinizin çözmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı