Türk Telekom 90 TL olan Fatura 490 TL geldi

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben normalde Türk Telekom kullanıcısı olarak bu güne kadar çok mutluydum. Gayet iyi bir hız hiç bağlantı kopması falan yok hatta bu güne kadar 1-2 kere anca müşteri hizmetlerini aramışızdır. Hatta diğer konularda memnum olduğumu hep görmüşsünüzdür. Şu an çok karasız bir haldeyim başlıkta görüldüğü gibi internet Faturası 490 TL Gözüküyor. 290 TL + 200 TL fatura toplam 490 TL. THH'ye kesinlikle başvuracağım.

Delireceğim! Bir kere AKK yok yani aşım yapmam imkansız.

Şimdi bir şey diyeceğim şöyle bir olay daha var 200 TL olan fatura bu ay için ve ödememiz gerekiyor. Tamam o kabul onu öderiz ama mükemmel müşteri hizmetleri ne diyor? "Bir sonraki ay için olan 290 TL faturayı da ödemelisiniz." Ya ben kullanmadığım internetin faturasını neden ödeyeyim? Iptal edeceğiz, neymiş ödeyecekmişiz. Ne yapmamız gerekiyor? Ayrıca bilgilendirilmedik. Yani ne mesaj ve bildirim hiç bir şey gelmedi. Ne dedi müsteri hizmetleri? "Siz Online Işlemler uygulamasını kullanıyormuşsunuz o yüzden gerek duymamışız." hepimiz zaten yoğunuz uygulamaya girecek vakit mi var?

Şu an telefon yazı yazarken bile kastığı için uzun uzun yazamıyorum ama isterseniz detaylarını söyleyebilirim. Fotoğrafta atabilirim.

Taahhütsüz internet 200 TL mi? Üstelik 24 Mbps... Gerçekten garip.

Şimdi biz yeni bir taahhütlü tarifeye geçsek sizce 290 TL iptal olur mu? Ya da Tüketici Hakem Heyetine başvurmaya gerek var mı? Acil bu işi çözmemiz gerek çünkü canlı dersler var ve interneti yoğun kullanan bir aileyiz. Mobil veri asla yetmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse üzülmesin ama dolandırmak için biraz aptallar. Tivibu geldi internetin yanında. Ek paket aldık internetten 1 ay önce tivibuyu istediler. İnternet paketine tivibu dahildi. Neyse asıl komik şey şu. Biri gidip film kiralamış. 7 tane. Otomatik ödemeden ödendiğini için çektiler. Aradım ney bu fiyat diye, bana film kiraladığmı söyledi. Bende memüde geçmiş kiralama işlemimin olmadığnı listenin boş olduğunu ve bana neler kiraladığımı söylemesini istedim. Lafı kıvırdı eğdi büktü sistemsel hata dedi diğer aydan fiyatı düştüler. Türknete geçin. Aynı fiyata 100mbps internet alıyorum. Onu bunu geçtim nasıl bir kin ise Twitter üzerinden destek için tweet attım. 3 tweet attım 3 tanesinede biri gelip bulaşma bunlara falan dedi. Cidden bekleyip yazacak halleri yok. Bende ufak markalarla çalıştım karşı markayı tanıtanların Youtube videolarına kötü yorum yapan 3 kişilik bir ekip vardı.

Anladığım kadarıyla taahhüt süresi dolmuş ve kullandığınız paket taahhütsüz şekilde faturaya yansımış. Umarım yanılmıyorumdur.

Taahhütlü pakete geçseniz bile faturaya bunun bedeli yansıyacaktır ve ödemekle yükümlüsünüz. THH'ye başvurabilirsiniz ama olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.

Bence TT'yi iptal ettirip, taahhütsüz hizmet veren başka firmaya geçin derim.

Anladığım kadarıyla taahhüt süresi dolmuş ve kullandığınız paket taahhütsüz şekilde faturaya yansımış. Umarım yanılmıyorumdur.

Taahhütlü pakete geçseniz bile faturaya bunun bedeli yansıyacaktır ve ödemekle yükümlüsünüz. THH'ye başvurabilirsiniz ama olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.

Taahhütlü 80 tl taahhütsüz 560 lira 22 kuruş. Bu gidişle anahtarı Türk Net'e bırakacaklar.

İptal ettirmenizi tavsiye etmem. Port kapatıp işleri baya yokuşa sürüyorlar. Sonra tekrar port açtırana kadar haftalar geçebilir ve ekstra 100 ₺ civarı bir para ödeyebilirsiniz. Geçeceğiniz Türk NET, Millenicom ya da Netspeed gibi firmalara aktarma sistemi yapabilirsiniz. Portunuz kapanmadan onlar sizin için tüm aktarma işlemlerini yapıyorlar.

Ayrıca taahhüt bitmesine az kaldığında bu firmalara başvurup, taahhüt bitmesine yakın beni sizin alt yapınıza geçirin diyebilirsiniz. Böylece herhangi bir ekstra pay ödemezsiniz. İleride böyle bir şey olursa bu yöntemi unutmayın.

İmzalamış olduğunuz sozlesmede sürekli bildirimde bulunma gibi bir zorunlulukları yok diye biliyorum. Evet taahhütlü ve taahhütsüz fark bu kadar ve yasal olarak normal. Bir suçları yok yani. Online İşlemler ise Müşterinin faturasını vs. Takip edebilmesi sonucunda yapılan bir uygulama. Size bir yol sunmuslar ve kullanmamissiniz ve bundan dolayı ödemek zorundasiniz (diye biliyorum (ben çalıştığım zaman öyleydi))

Kimse üzülmesin ama dolandırmak için biraz aptallar. Tivibu geldi internetin yanında. Ek paket aldık internetten 1 ay önce tivibuyu istediler. İnternet paketine tivibu dahildi. Neyse asıl komik şey şu. Biri gidip film kiralamış. 7 tane. Otomatik ödemeden ödendiğini için çektiler. Aradım ney bu fiyat diye, bana film kiraladığmı söyledi. Bende memüde geçmiş kiralama işlemimin olmadığnı listenin boş olduğunu ve bana neler kiraladığımı söylemesini istedim. Lafı kıvırdı eğdi büktü sistemsel hata dedi diğer aydan fiyatı düştüler. Türknete geçin. Aynı fiyata 100mbps internet alıyorum. Onu bunu geçtim nasıl bir kin ise Twitter üzerinden destek için tweet attım. 3 tweet attım 3 tanesinede biri gelip bulaşma bunlara falan dedi. Cidden bekleyip yazacak halleri yok. Bende ufak markalarla çalıştım karşı markayı tanıtanların Youtube videolarına kötü yorum yapan 3 kişilik bir ekip vardı.
Doğru biz bu konuda haksız durumdayız. Ama en ucuz yolla sıyrılmamız gerek.

Doğru. Taahhüt süresi doldu ve biz geç kaldık. Ama Taahhüt olmayan bir paket neden 200 TL? Gereksiz pahalı.

Evdekilerle konuştuk. En iyis NetSpeed ama bilinmeyen bir marka olduğu için güvenmiyorlar. Benimde pek güvenim yok. Sonra Türknet'e baktık gayet iyi bu sefer "Müşteri Hizmetleri yok" diyerek kabul etmiyorlar. Yine Türk Telekoma kaldık. Turkcell biraz daha pahalı Vodafone'a hiç bakmadık.

Taahhütlü 80 tl taahhütsüz 560 lira 22 kuruş. Bu gidişle anahtarı Türk Net'e bırakacaklar.
560 TL nedir ya? 1 Gbps internet bile daha ucuza vardır.
İptal ettirmenizi tavsiye etmem. Port kapatıp işleri baya yokuşa sürüyorlar. Sonra tekrar port açtırana kadar haftalar geçebilir ve ekstra 100 ₺ civarı bir para ödeyebilirsiniz. Geçeceğiniz Türk NET, Millenicom ya da Netspeed gibi firmalara aktarma sistemi yapabilirsiniz. Portunuz kapanmadan onlar sizin için tüm aktarma işlemlerini yapıyorlar.

Ayrıca taahhüt bitmesine az kaldığında bu firmalara başvurup, taahhüt bitmesine yakın beni sizin alt yapınıza geçirin diyebilirsiniz. Böylece herhangi bir ekstra pay ödemezsiniz. İleride böyle bir şey olursa bu yöntemi unutmayın.
Port olayından biz çektik zaten. Iptal etmemeye çalışalım. Bu yöntemi unutmayacağım teşekkürler.

İmzalamış olduğunuz sozlesmede sürekli bildirimde bulunma gibi bir zorunlulukları yok diye biliyorum. Evet taahhütlü ve taahhütsüz fark bu kadar ve yasal olarak normal. Bir suçları yok yani. Online İşlemler ise Müşterinin faturasını vs. Takip edebilmesi sonucunda yapılan bir uygulama. Size bir yol sunmuslar ve kullanmamissiniz ve bundan dolayı ödemek zorundasiniz (diye biliyorum (ben çalıştığım zaman öyleydi))
Yasal olarak çok normal dediniz Fiyat olayına ama çok saçma değil mi? O zaman ven Taahhütlü Türknet alayım 10 TL ödeyeyim bu mantığa göre.

Şimdi şöyle bir plan var aklımızda. Telefon'da Taahhüt süresini aştığında Fatura günü gelmeden yeni pakete geçersen Taahhütsüz fiyattan kurtulabiliyorsun. Aynısı internette olabilir mi? Mesela biz şu an yeni bir pakete geçsek hemen Fatura 290 TL mi gözükür yoksa yeni geçtiğimiz tarifenin faturası kadar mı?

EKLEME: Düşündüğüm gibi. Sadece 10 günün faturasını ödeyeceğiz. Diğer hatlara geçmeyeceğiz yine Türk Telekom. Bize Türk Telekom'dan en fazla 90-95 TL'ye güzel bir paket bulur musunuz? Taahhütü 12 Ay olursa iyi olur. 100 TL'ye 35 Mbps olan bir paket bulduk nasıl? 24 Mbps hızdan yükseleceğiz.

Son düzenleme:
Taahhütle paket satan tüm firmalarda fiyatlandırma böyle oluyor. Acımıyorlar.
Doğru. Taahhüt süresi doldu ve biz geç kaldık. Ama Taahhüt olmayan bir paket neden 200 TL? Gereksiz pahalı.

Evdekilerle konuştuk. En iyis NetSpeed ama bilinmeyen bir marka olduğu için güvenmiyorlar. Benimde pek güvenim yok. Sonra Türknet'e baktık gayet iyi bu sefer "Müşteri Hizmetleri yok" diyerek kabul etmiyorlar. Yine Türk Telekoma kaldık. Turkcell biraz daha pahalı Vodafone'a hiç bakmadık
Milleni.com var. Bir ara TV'de reklam bile verdiler. Taahhüt yok, müşteri hizmetleri var. Bir göz atmanızı öneririm.

İndirim bedellerini ekleyince fiyat coşuyor. Taahhütlü hizmetlerin tamamında durum böyledir.

Taahhütle paket satan tüm firmalarda fiyatlandırma böyle oluyor. Acımıyorlar.
Rekabet kuruluna şikayet edeceksin aslında. Gereksiz pahalı.

Milleni.com var. Bir ara TV'de reklam bile verdiler. Taahhüt yok, müşteri hizmetleri var. Bir göz atmanızı öneririm.

İndirim bedellerini ekleyince fiyat coşuyor. Taahhütlü hizmetlerin tamamında durum böyledir.
Maalesef Türk Telekomda zorunluyuz şu an. Millenicom gayet güzel fakat istemiyorlar.

Türk Telekom’un sitesinde araştırma yaptım ve 100 TL’nin altında 35 Mbps paket yok. 100 TL’ye 35 Mbps 12 Ay Taahhütlü internet var alınır mı? Ya da 24 Mbps hızda kalsak mı?

Geri
Yukarı