Türk Telekom aboneliği ilk ay iptal edilebilir mi?

Bizimkiler gitmiş internet bağlatmıştılar. 24 Mbps ama, mahallede fiber olmasına rağmen.
Mecburi olarak Tivibu da bağlatmışlar, 130 TL falan olduğunu söylüyorlar ücretin. Fiber olan mahallede bu kadar yavaş internet çok saçma. Yarın kalkıp gideceğim Türk Telekom'un bayisine. İptal etme hakkım var mı? 3 gün falan oldu daha internet bağlatılalı. Herhangi bir ücret ödememiz gerekir mi?
Benim internetim yanlış bir şekilde Sınırsız tarifeden 300gb limitliye geçmişti. İnternet üzerinden TT sitesinden ücretsiz olarak sınırsız ve mbps olarak seçim yapabiliyordum. Online işlemlere göz atın.

Siz en iyisi Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın boş boşuna yavaş interneti pahalıya almayın 30 gün civarı cayma bedelsiz iptal ettirme var diye biliyorum ama emin değilim sen bir arayıp öğren.

İlk 14 gün koşulsuz şartsız cayma hakkınız mevcuttur. Ama bunu telefonla arayıp ben çıkcaktım şeklinde yaparsanız kan ağlarsınız daha sonra. Her türlü pisliği yapan birkaç firmadan biri Millenicom ve Türk Telekom. İşi hukukuna uygun yapmalısınız. Türk telekoma PTT aracılığıyla 14 günlük cayma hakkınızı kullanarak caydığınıza dair tahhütlü posta göndereceksiniz, o postayı almadık görmedik deme şansları yok. PTT mutlaka ulaştırıyor, özel bir posta türü. Sonuç olarak sözleşme bitmiş olacak. Eğer ek fatura yollarlarsa da ki yollayacaklar %90, kanuna aykırı hareket ettikleri için hakem heyetine faturayı verip itiraz etmeniz gerekiyor. Süreç bu.

Bizimkiler gitmiş internet bağlatmıştılar. 24 Mbps ama, mahallede fiber olmasına rağmen.
Mecburi olarak Tivibu da bağlatmışlar, 130 TL falan olduğunu söylüyorlar ücretin. Fiber olan mahallede bu kadar yavaş internet çok saçma. Yarın kalkıp gideceğim Türk Telekom'un bayisine. İptal etme hakkım var mı? 3 gün falan oldu daha internet bağlatılalı. Herhangi bir ücret ödememiz gerekir mi?
Daha yüksek hızlı paketlere yükseltme yoluna gidebilirsiniz, tabi ki yükselteceğiniz pakete göre ücret artışı olacaktır.

Olayı tam anlayamadım, 100 Mbps paket satışı yapıp size 24 Mbps hız mı veriyorlar ? Telefondan Türk Telekom uygulaması üzerinden ev interneti kısmına giriş yaparsanız eğer aldığınız paketin tüm ayrıntılarını görebilirsiniz.

Olayı tam anlayamadım, 100 Mbps paket satışı yapıp size 24 Mbps hız mı veriyorlar? Telefondan Türk Telekom uygulaması üzerinden ev interneti kısmına giriş yaparsanız eğer aldığınız paketin tüm ayrıntılarını görebilirsiniz.
1631220220609.png

Galiba bizimkiler bu paketten satın aldılar. 24 Mbps 124 TL. + olarak Tivibu var.
Ancak bu fiyata 100 Mbps olan paketler var. Bunu değiştirtmek istiyorum.
Aynı fiyata 100 almak varken 24 alıyorum şu anda.

1631220449986.png

100 Mbps paket fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 130 değil 150 TL diye biliyorum, Paket yükseltmelerinde sorun çıkarmıyorlar fakat dediğim gibi 150 TL veya 100 Mbps internetin fiyatı neyse o miktarı ödemeniz gerekebilir. İşlemlerinizi telefonla müşteri hizmetlerinden de yapabilirsiniz gitmekle uğraşmak istemezseniz. 7/24 telefonlara bakıyorlar. Bende 24 Mbps kullanıyorum yaklaşık 15 aydır, ben aldığım zamanlar 24 Mbps 105 TL, 35 Mbps 120TL, 50 Mbps 135 TL ve 100 Mbps 150 TL'idi
Güncelleme: Altta ki fotoğrafı şimdi gördüm o zaman son düşüncem şu şekilde, dediğiniz gibi Tivibu aldığınız için size böyle bir fiyat sunmuşlar. Bence de direkt iletişime geçip Tivibu paketini iptal ederek 130 TL limitsiz 100 Mbps paketine geçmeye çalışmanız olacaktır.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu, ikinci fotoğrafı sonradan gördüğüm için şuan aydınlandım :)

Güncelleme: Altta ki fotoğrafı şimdi gördüm o zaman son düşüncem şu şekilde, dediğiniz gibi Tivibu aldığınız için size böyle bir fiyat sunmuşlar. Bence de direkt iletişime geçip Tivibu paketini iptal ederek 130 TL limitsiz 100 Mbps paketine geçmenizdir.
İptal ederler mi? Tivibu'yu kurduk artık, iş işten geçti demezler değil mi?
Tivibu'yu söküp götürsünler, ev telefonu kursunlar aylık 5 TL'ye paketi ver ev telefonunun.
Zorunlu o galiba. 5 TL'den bir şey olmaz. Aynı fiyata 100 varken 24'lük kullanıyoruz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı