Türk Telekom ADSL'den yalın VDSL'e geçiş

371129

Hectopat
Makaleler
9
Öncelikle bu konuda çok konu açtım ama bu konu diğerlerinden daha farklı ve gelişmeler oldu. Baştan anlatıyorum. Biz taahhütümüz dolduğu için interneti yenilemiştik 51 günde onu bağladılar yani 3 Aralık. 3 Aralık'ta ADSL 8 Mbps'den VDSL 24 Mbps'ye geçtik fakat bu geçişte ev telefonu kesildi. 2 gün sonra ev telefonu için geldiler ve internet o gün gitti. Bize yarın ikisinin de geleceğini söylediler. Ev telefonu gelmişti fakat internetten hala bir haber yoktu. Biz günlerce aradık böyle böyle yok internet diye. Sonra 3 kere teknik servis ve 1 kere de elektrikçi çağırdık. Bu süreçte iç ve dış hatlarda hiç problem olmadığını öğrendik. Sinyal de sıkıntısız geliyordu. En son 2 gün önce Türk Telekom ofisine gittik annemle ve tek kişi girmesi gerektiğinden sadece annem girdi. Bayağı anlatmışlar ona ve bana (Bana da anlattı fakat ben çok anlayamadım)" biz önceden internet ve ev telefonunu birlikte kullanıyorduk ama VDSL'e geçince bunların ayrılması lazımmış ama ayırmamışlar." Tarzı bir şey dedi. Şu an ekip bekliyoruz onu düzeltmesi ama ben yine olacağını sanmıyorum. Bu işlerden anlayan herhangi birileri varsa ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi?

Hocam başlık hatam yüzünden yanlış olmuş. Normalde Superonline kullanıcısıyım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı