Türk Telekom Alt Yapısı ile Netspeed Fiber Kullanabilir mi?

ADSL'de tek yapmaları gereken şey hattı 200 kişiye paylaştırrmak yerine daha yüksek kapasiteli DSLAM kullanmak ama malesef bunu bile yapmıyorlar, sonra 16 Mbps limitsiz tarifeye 120₺ fiyat çekiyorlar. Eve gelen 4 Mbps taahhüt verdiğin ve alırken 16Mbps diye satılıp 2 yıl boyunca 4Mbps kullanmak ve sözleşmede "'e kadar" ibaresinin yer alması kadar aptal bir durum yok. Tek dileğim, ADSL kullanıcıların duruma uyanıp farklı firmaları tercih etmesi. TT en yüksek geliri gene ADSL kullanıcılarından sağlıyor, dolayısıyla ADSL kullananlar TT'den ne kadar fazla ayrılırsa belki akılları o kadar hızlı başlarına gelir.

@Ulunay farklı firmalardan kastınız Türk Telekom altyapısını kullanmayan firmalar mı? Zira diğer şekilde yine TT kazanmış olacak o yüzden soruyorum.

Bulunduğum yerde keşke kablonet vs. altyapısı olsa...sadece Türk Telekom Adsl ve Fiber var. Turkcell'in de ADSL/Yalın ADSL altyapısı var.

Elbet TT altyapısnı ve cihazlarına kira ödemek zorundalar fakat TT'den hizmet alınca TT'nin kazandığı ve farklı firmalardan hizmet alınca TT'nin kazandığı oran farklı oluyor. Bundan bahsediyorum. Ülkenin yarısının biraz fazlası hala ADSL mahkum iken %10 fark bile büyük bir firmanın canını sıkmaya yeter.

Sorduğun soruyla pek bir alakası yok ama başımdan bunlar geçti anlatmak istedim senin tercihin
Bundan 1.5 hafta öncesinde netspeed adlı firmayla anlaşma imzaladım. Taahhütsüz olduğu için ilgimi çekmişti yapmam gereken her şeyi yaptım ve aboneliğimi aktif hale getirip mesaj yolladılar: "Kullanıcı bilgileriniz .... dır. Giriş yaparak internete bağlanabilirsiniz." diye. Modemi bağladığım zaman DSL ışığımın yanmadığını fark ettim. Teknik ekip ile iletişime geçip sorunumu anlattım. Arıza kaydı oluşturdular ve "48 saat içerisinde ekip gelip gerekli kontrolleri sağlayacaktır." dediler. Ertesi gün başka bir numaradan arandım ve bana "... saatinde müsait misiniz?" diye sordular. Fakat gelen giden kimse olmadı. Teknik ekibi tekrar aradığım zaman bana "Arıza kaydınız kapatılmış, yeniden açıyorum." dediler. Bekle bekle 1 hafta bekledim. En sonunda bir arkadaşım bana kendisinin aynı olayı yaşadığını 15 günlük tüketici cayma hakkı süresi geçtikten sonra aboneliğini iptal ettirdiği için o ayın faturasını ödemek zorunda kaldığını söyledi. Bu sebeple anında bende iptal ettirdim.

Kısacası kendilerini önermiyorum.

size şu şekilde bildiriyim bu firmalar Turk Telekom altyapısı kullanılırlar ve teknik ekip de Turk Telekom'a ait ekiplerdir Turk Telekom ise her zaman ilk önce kendi müşterilerine önem verir netspeed şunu yapar arıza kaydı oluşturur Turk Telekom'a bildirir, genelde düzenli ikazlar şeklinde bildirir sizin yaşadığınız problem yine Turk Telekom'dan kaynaklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı