Türk Telekom Ankastre'den Eve Kablo Çeker mi?

Evet modeme kablo çekilmek zorunda.
Ev önünde direk var ise zorunlu. Yoksa sorumlu değil.
Yeni yapılan dairelerde kablo tesisatı hazır olarak geliyor zaten. Evde herhangi bir kablolama yoksa elektrikçi çağırıp kablo çektirmeniz gerekiyor.
Konuyu tam okuduğundan emin misin?
Önceden D-Smart kullanıyordum iptal ettirdim şimdi evimde internet yok ben D-Smart'ın kablosunu ankastreden ve modemden söktüm
-
Yok zaten D-smart kullanırken pencereden bir kablo sarkıtmıştık aşşağıdaki kutuya direk öyle bağladık. Kutu evin dışında giriş kapısının üstünde yağmur çamur her şeyi yiyor.
Bina giriş kapısının üstünde yanlış anlamadıysam. Bunu bilemiyorum fakat yüksek ihtimalle bina içi kurulumu yine size ait.

Yeni yapılan dairelerde kablo tesisatı hazır olarak geliyor zaten. Evde herhangi bir kablolama yoksa elektrikçi çağırıp kablo çektirmeniz gerekiyor. Eğer dışarıdan içeriye gelen hatlarda bir sorun olursa Türk Telekom zaten dışarıdan müdahale ediyor.

Binamız eski zaten hemen pencereden bakılınca ankastre gözüküyor arada bir 20 25 metre var herhalde ankastreden direk modeme bir kablo çekerler.

Merhaba arkadaşlar sorum şu evime yeni bir Türk Telekom paketi alacağım önceden D-Smart kullanıyordum iptal ettirdim şimdi evimde internet yok ben D-Smart'ın kablosunu ankastreden ve modemden söktüm(kablo direkt balkondan sarkıltılmış bir şekilde ankastreye gidiyordu) ve şu ne evde ne de ankastrede bir kablo yok bana Türk Telekom evde kurulum hizmeti adı altında ankastreden evime ücretsiz kablo çekerler mi?

Müşteri hizmetlerini arayıp VIP hizmet konusunda bilgi alabilirsiniz. VIP hizmet adı altında daire içi tesisata da bakarlar. En son öyle bir hizmetleri vardı.

Eğer TT ile uğraşmayayım derseniz güvendiğiniz bir elektrikçiye kaliteli kablo çektirmeniz en iyisi olur. En azından hız konusunda vb. bina içi tesisat yüzünden sıkıntı yaşamazsınız.

Öyle dememin sebebi şimdiki binalarda altyapı hazır olduğundan direkt modemi takıp gidiyorlar. Örnek verdim diyebiliriz. Bizim eve kurulum için geldiklerinde dışarıdan ankastreden direkt uzunca kablo çekip bırakıp gitmişlerdi. Bizde evin içinden kablo geçirmiştik. Sonradan elektrikçi çağırıp telefon prizlerine bağlatmıştık.

Bina içerisinde ki ankastre kutusundan sen sorumlusun maalesef, ek bir ücret istiyorlar faturaya bunu yapabilmek için örneğin ankastre kutusunda ki arızayı düzeltmek için bile faturaya ek ücret alıyorlar. Dışarıdan bir elektrikçi getirerek daha ucuza halledebilirsin veya kendinde yapabilirsin.

Ankastre evimin içinde değil arkadaşlar herkes aynı şeyi söylüyor direkt girişi kapısının önünde yoldan geçen herkes görüyor yani birisi istese kutudaki kabloları kesip gidebilir diyorum pencereden bir kablo sallandırmaları paralımı direkt kutudan modeme arada hiçbir şey yok ne splinter
ne de farklı bir şey yok. Modemden aşağıdaki ankastreye (kapının üstünde evin içinde değil) pencereden bir kablo sallandırırlar mı ücretsiz bir şekilde?

Ankastre evimin içinde değil arkadaşlar herkes aynı şeyi söylüyor direkt girişi kapısının önünde yoldan geçen herkes görüyor yani birisi istese kutudaki kabloları kesip gidebilir diyorum pencereden bir kablo sallandırmaları paralımı direkt kutudan modeme arada hiçbir şey yok ne splinter
ne de farklı bir şey yok. Modemden aşağıdaki ankastreye (kapının üstünde evin içinde değil) pencereden bir kablo sallandırırlar mı ücretsiz bir şekilde?

Ankastre zaten evin içinde olmaz binanın içinde veya dışında olur fakat o kullanıcı sorumluluğundadır. Komşularınız ile konuşup o kutuyu bina içerisine almanızı tavsiye ederim.
Söylediğin şeyi kendinde yapabilirsin çok kolay bir şekilde veya bir elektrikçi çağırarak yapabilirsin kabloyu kendin sallarsın balkondan ve elektrikçi sadece ankastreye çakar kabloları. Türk Telekom personelleri sadece Ankastreye bakmak için geçtiğimiz günlerde faturaya ek 50 TL hizmet bedeli aldı benden ve çok pişman oldum. Ve ücret almalarına rağmen sana randevu veriyorlar. Elektrikçiyi anında çağırıp yaptırabilirsin. İlle de Türk Telekom yapsın diyorsan Müşteri Hizmetlerini arayarak ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Hocam kendiniz kabloyu nasıl sökmüşseniz öyle geri sallandırın.

Kabloda sıkıntı var hocam büyük ihtimalle oksitlenme yapmış.
Bilgisayarcılardan telefon kablosu diyerek temin edebilirsiniz kablo türünü tam bilmiyorum. Araştırarak bulabilirsiniz kolayca. (CAT6 olabilir tam emin değilim.)
Yaşadığınız şehre göre fiyatı değişebilir.Ankara'da oturuyorum ve geçenlerde aldığımda metresi 2 TL idi, tek tarafına uç çaktırırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı