Türk Telekom arıza kaydı karmaşası

Ogigogo

Kilopat
Makaleler
2
16 MBPS internetim var. Genelde 5-6 MBPS ve en fazla 7-8 MBPS internet hizmeti alabiliyorum ve bunun üzerine Türk Telekomu 5 Nisan'da aradım, arıza kaydı oluşturdular ve ortalama 48 saat içinde geri dönüş sağlanacak gibi bir mesaj atıldı konuşmadan sonra. 2 gün bekledim tekrar aradım hala sorunumuz devam ettiğini ilettik güzel dille dolandıra dolandıra bir şeyler dediler sonra yine arıza kaydı oluşturttuk. Yine olmadı. 3. sefer aradık ve dolandıra dolandıra acil diye not bıraktım arıza kaydınızı oluşturdum falan filan diye konuştu ve arıza bizden kaynaklı değilse sizin binaya ekip yollayacağız falan dendi ama hala şu lanet olası tespiti yapmadılar 'ortalama 48 saat' dediler 1 hafta oldu tam bugün. 7 gün sonunda bugün yine aradım sorunumuz devam ediyor internet hızımızın düşük olduğunu telesekreter kendisi söyledi internet hızınız düşük bla bla gibi. Her neyse yine konuşmaya başladık sorunumuz devam ediyor ve 1 hafta oldu diye ve şaka gibi ama yine arıza kaydı oluşturdu ana santralden kontroller yapılıyor dedi. Ne yapacağım? Tecrübeli birisi yok mu? Lütfen ya.

Dostum onun bir çözümü yok. 9 ay uğraştım emin olabilirsin. Defalarca burda post da attım, bölge şefi vs. kim varsa görüştüm. Hiçbir şekilde işe yaramıyor :)

Modemden bağlantı istatistiklerini atar mısın ?
Test hızını mı diyorsun?
Dostum onun bir çözümü yok. 9 ay uğraştım emin olabilirsin. Defalarca burda post da attım, bölge şefi vs. kim varsa görüştüm. Hiçbir şekilde işe yaramıyor :)
Ama bana kendileri bile sizin 12mbps almanız gerekiyor dediler. Ya yapacaklar ya yapacaklar bu işi bırakmam ben :D İnşallah yapar Türk Telekom abi gaza gelmeyeyim de.

Test hızını mı diyorsun?

Ama bana kendileri bile sizin 12mbps almanız gerekiyor dediler. Ya yapacaklar ya yapacaklar bu işi bırakmam ben :D İnşallah yapar Türk Telekom abi gaza gelmeyeyim de.
İstediğin kadar bırakma. Hiçbir şey yapamazsın, CİMER de dahil birçok yere şikayet ettim, tek çareyi internetimi kapatmakta buldular. Mesajlarıma bakarsan ne kadar çok uğraştığımı görebilirsin.

İstediğin kadar bırakma. Hiçbir şey yapamazsın, CİMER de dahil birçok yere şikayet ettim, tek çareyi internetimi kapatmakta buldular. Mesajlarıma bakarsan ne kadar çok uğraştığımı görebilirsin.
Doğru diyorsun valla. Az önce yine aradım ve her seferinde arıza kaydımı silip yeni kayıt oluşturmuşlar bu durumda sonsuz döngü olur. Tam nedenini öğrenecektim ama birden telefon kapandı bizden mi kaynaklı yoksa bilerek mi kapattı hiçbir fikrim yok. Yarın yine arayacağım. Bu kadın arıza kaydınızın üzerine oluşturdum dedi hadi bakalım nolacak. Bu arada bana bu en son aradığım kadın internet hızınızda problem olmadığı ve internet hızınızın düzgün seviyede olduğunu kayıt ettiklerini söyledi. Ama ben bu olaylara atılmadan önce ilk aradığım adam bana 12mbps bizim almamız gereken hız olduğunu söylemişti zaten. Ardından bu en son aradığım kadına dedim ki madem problem yok internetimde madem internet hızım düzgün o zaman bana internet hızımın şuan ki hızını söyleyin dedim ve sistemde sorun olduğunu söyledi. Bu düpe düz yalandır. Yarın aradığımda kesinlikle ilk önce bu olayları anlatmadan önce internet hızımın anlık durumunu sorduktan sonra kapana sıkıştıracağım bu ne olduğu belli olmayan Arap pardon Türk telekomu. Biraz içimi döktüm gibi oldu sana da. Öyle yazayım dedim bir anda patladım :D

16 Mbps internetim var. Genelde 5-6 Mbps ve en fazla 7-8 Mbps internet hizmeti alabiliyorum ve bunun üzerine Türk Telekom'u 5 Nisan'da aradım, arıza kaydı oluşturdular ve ortalama 48 saat içinde geri dönüş sağlanacak gibi bir mesaj atıldı konuşmadan sonra. 2 gün bekledim tekrar aradım hala sorunumuz devam ettiğini ilettik güzel dille dolandıra dolandıra bir şeyler dediler sonra yine arıza kaydı oluşturttuk. Yine olmadı. 3. sefer aradık ve dolandıra dolandıra acil diye not bıraktım arıza kaydınızı oluşturdum falan falan diye konuştu ve arıza bizden kaynaklı değilse sizin binaya ekip yollayacağız falan dendi ama hala şu lanet olası tespiti yapmadılar 'ortalama 48 saat' dediler 1 hafta oldu tam bugün. 7 gün sonunda bugün yine aradım sorunumuz devam ediyor internet hızımızın düşük olduğunu telesekreter kendisi söyledi internet hızınız düşük bla bla gibi. Her neyse yine konuşmaya başladık sorunumuz devam ediyor ve 1 hafta oldu diye ve şaka gibi ama yine arıza kaydı oluşturdu ana santralden kontroller yapılıyor dedi. Ne yapacağım? Tecrübeli birisi yok mu? Lütfen ya.

Bende de aynı sorun var ve benimde paketim 16Mbps. Ben zorlamıyorum artık çünkü takmıyorlar. Evden çıkmama olayları bitince direkt olarak Bayi'ye gideceğim düzelmez ise.

Bende de aynı sorun var ve benimde paketim 16Mbps. Ben zorlamıyorum artık çünkü takmıyorlar. Evden çıkmama olayları bitince direkt olarak Bayi'ye gideceğim düzelmez ise.
Tamam teşekkür ederim. Bundan sonra Türk Telekom kullanmayacağım taahhüt var diye bekliyorum ekimden sonra başka firmaya geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı