Türk Telekom aşırı düşük hız

omertepe

Hectopat
Daha fazla  
Bugün yazlık internet bağlattım 2 aylık. Sabah gelip bağladılar falan interneti açıp bir hız testi yapayım dedim 3 download 5.5 upload aldım. Kurulumu yapan ekibe gitmeden durumu anlattım hızım düşük diye bana gelen değerler normal modemden olabilir dedi. Dedim modemi evde kullanıyorum 35 download alıyorum o zaman onaylama falan yapılır dedi. Neyse tamam dedim gittiler bir süre takıldım sürekli test yaptım 0 altına bile düşüyor download ama upload sabit 5-6 arasında. Müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı açtılar sorun hala çözülmedi. Hat değerlerinden pek anlamıyorum ama internetten baktığım kadarıyla gayet iyi isterseniz onu da atabilirim. Zaten almışım 2 aylık internet 1 ay bunla uğraştıracaklar neden olabilir arıza nasıl çözebilirim? Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu daha önce? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
35 Mbps internetin 0.4 Mbps olmasının cihaz ile alakası yoktur.

Aslında alakası olabilir ama çok çok düşük bir ihtimal. Modem kolay kolay bozulmaz ayrıca arkadaş daha önceden yüksek hız aldığını belirtmiş, bu bağlamda modem sağlam.

Wi-Fi bağlanamıyorum hiç telefondan ağa erişim reddedildi ya da bulunamadı hatası alıyorum.

Wi-Fi ayarlarınızı sıfırlayın. Mümkünse modemi sıfırlayıp baştan kurulum yapın.

Arkadaşları aldırma sanırsın Türk Telekom sekreterleri sorunu kullanıcı da bulma çabası içerisindeler. 35Mbit Net'i 0.4 Mbit olmasının cihaz ile alakası yoktur.

Yine de yarın kuzenimden modem istedim bir de onun modemi deneyeceğim.
Aslında alakası olabilir ama çok çok düşük bir ihtimal. Modem kolay kolay bozulmaz ayrıca arkadaş daha önceden yüksek hız aldığını belirtmiş, bu bağlamda modem sağlam.

Wi-Fi ayarlarınızı sıfırlayın. Mümkünse modemi sıfırlayıp baştan kurulum yapın.

Hepsini yaptım ama sonuç aynı Wi-Fi kısmında. Önceden de ara ara yapıyordu fakat kapatıp açılınca düzeliyordu bugün kaç kere denedim her şeyi yine de düzelmedi. Müşteri hizmetleri de modemi açık bırakın dediği için tekrar aç kapa yapmıyorum.

Geri
Yukarı