Türk Telekom aşırı yavaş

Bu aralar sıklıkla oluyor anlık olarak düşüyor veya çıkıyor en çok oyun oynarken fark ediliyor, İnternet üzerinden hız testi yapıyorum ve değerler çoğu zaman farklı çıkıyor.

Buradaki sıkıntı daha çok kişisel bir sıkıntı, hat değerleriniz kötü olabilir arıza kaydı bırakın iç tesisat ne durumda ona da bakın.

Herkeste aynı problem var hocam. Sıkıntı "virüs". Herkes evde olduğu için aşırı yüklenmeler oluyor.

Ama bu kadar da olmaz hocam.
Modeminize uzak mısınız? Türk Telekom'un verdiği fiber modemler biraz kötü o yüzden uzaklığa bağlı olarak internet aşırı yavaşlıyor. Benim paketim 24Mbps modeme yakınken 25 - 26Mbps verirken uzaklaşınca 7-8-10MBPS civarı değer veriyor. Modeminiz yakınsa ve buna rağmen hız düşükse TT'u arayıp bilgilendirin. Yardım ederler.

Kablo ile hocam ama kablosuz da daha da yavaş o kadar da uzak değil maks 4metre.
Buradaki sıkıntı daha çok kişisel bir sıkıntı, hat değerleriniz kötü olabilir arıza kaydı bırakın iç tesisat ne durumda ona da bakın.

O kadar afedersin salak bir müşteri hizmetleri varki adam bana modem açıkmı diye soruyor kabloları takılı mı diyor hocam delireceğim resmen onlarla konuşulmaz 10.ayda doluyor sözleşme süresi direkt Superonline geçcem yapacak bir şey yok.
Yoğunluktan dolayı aşırı yüklenmeler oluyor. Vaad edilen hızı geve saatlerinde alıyor olabilirsiniz.

Bize vad edilen hız 8 megabit ona da razıyım geçen 1mbs oldu 2 rekat şükür namazı kıldım bezdim resmen.
Ariza kaydi oluşturunuz.

Henüz o salak müşteri hizmetleri onu yapmayı öğrenememiş maalesef adam bana modem açıkmı diyor kablolar takılımı ışık var mı diyor bende değil mi koysam oraya daha iyi hizmet verir.
Bu aralar sıklıkla oluyor anlık olarak düşüyor veya çıkıyor en çok oyun oynarken fark ediliyor, internet üzerinden hız testi yapıyorum ve değerler çoğu zaman farklı çıkıyor.

Ping en düşük 60 oyunlarda en az 1200 ping veriyor.
Eki Görüntüle 539738
Bende herhangi bir sıkıntı yok. Bence arkadaşın bu ayki faturası vs. erken gelmiş olabilir ve de belki faturadan dolayı interneti kapatmış olabilirler.

Faturayı ayın 15'inde ödedim.
Bende Bursa' dan kullanıyorum. Normal olduğu seyirde 10-11 Mbps hız vermekte. Herhangi bir sorun "yok".
Anladım Hocam

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı