Türk Telekom AVEA Faturalı Hat Sorunları

Merhaba.
Aşağıdaki satırlarda başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Kullanıcıların ve kullanacak olanların bilgisine.

Konu: Türk Telekom müşteri hizmetlerine şikayet.

Merhaba.
  1. Tarafıma kesilen 1.75 TL'lik faturadan kaynaklı hattım tek yönlü aramaya kapatıldı.
  2. Bayiide abonelik işlemi gerçekleştirirken ve müşteri hizmetleri ile önceki görüşmelerimde faturalar e-fatura olarak maile gelsin şeklinde talepte bulunmuştum.
  3. Online işlemlere girdiğimde "E-faturanız bulunmaktadır ama e-posta adresiniz bulunmamaktadır." şeklinde mesaj çıkmakta.
  4. Online işlemler altında 'Bilgilerim' menüsüne baktığımda e-mail adresimi görmekteyim.
  5. 9333 aradığım zaman bir cevap vermekte, bir vermemekte. Sanırım hizmet kalitesi ile alakalı, cevap verdiği zaman 1 ve 2'yi seçtiğimde e-fatura aboneliğim olduğunu belirtmekte.
  6. E-fatura aboneliğim olduğu 9333 tarafından belirtiliyor ise online işlemlerde e-mail tanımlı olmadığı ile ilgili mesaj neden gelmekte.
  7. Online işlemlerden e-fatura aboneliği seçip mail adresimi yazdığım zaman, e-fatura aboneliğiniz zaten mevcut olduğundan abonelik işlemi yapamazsınız mesajı çıkarıyor. Bu da online işlemlerin hizmet kalitesi ile alakalı sanırım.
  8. 1.75 TL'lik faturama ait ödeme işlemini yaptığım halde, 30 dakika geçmesine rağmen hala hattımın tek yönlü aramaya kısıtlandığını söyleyen bir operatör mesajı ile karşılaşmaktayım. Bu da tahsilat işlemini gerçekleştirdikten sonraki sürecin ne kadar yavaş ilerlediği ile ilgili hizmet kalitesinden olsa gerek.
  9. Belki de en önemli kısmı bu, hattım tek yönlü aramalara kapatıldıktan sonra 444 1 444 olan Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramama rağmen (Hattımın tek yönlü aramalara) kapalı olduğunu söyleyen bir operatör mesajı duymaktayım.
Sonuç:
  1. Bir online web işlem yazılımı ve 9333 olarak tabir edilen servis birbirine senkronize olmadan bu kadar problemli çalışabiliyor, sizleri tebrik ediyorum.
  2. Faturadan dolayı tek yönlü aramaya kapatıldığım halde müşteri hizmetleriniz olan 444 1 444 servisini de tek yönlü arayamıyor olmamı sağlamış olmanız gerçekten günümüz şartlarında başarılması imkansız ve siz başardığınız için ikinci kez tebrik ediyorum.
  3. Elbette ki çalışma kalitesi vb. konulara girmek istemiyorum. Herhalde zaman içerisinde düzelecektir. 2050 yılı gibi.
Türk Telekom tarafında yaşadığım sorunlar ile ilgili paylaşımlarımı internet üzerinde sosyal medya ve diğer alanlarda gerçekleştireceğimi belirtmek istiyorum.

İyi çalışmalar.

Şikayet konusu böyle, müşterisi olmaktan vazgeçmek bizler için kolay kaçış olur sanırım. Kendileri de bizi müşterileri olmaktan atamayacaklarına göre. Yaşanılan sorunları paylaşalım paylaştıralım.

Hizmet vereceklerse düzgün versinler vermeyeceklerse tepkilerini alsınlar.

Hem işini gücünü düzgün yapmıyorsun. Müşterin faturasını ödedikten sonra dahi müşteri hizmetlerine ulaşamıyor. Yok öyle yağma hizmet verende karşısındaki müşteriyi eşek yerine koymayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde "Türk" kelimesi geçen bir operatör şirketini kullanmam. Yanlış anlaşılmasın, en kötü fiyat ve hizmet onlarda.
Birde bayiilerde işlem yapan tombul kızlar var. Onlara da gitmeyin ilgilenmez, yüzünüze bakmaz, dolayısıyla işinizi çözmezler. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı