Türk Telekom cayma bedeli alır mı?

Poette

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni eve taşındım. 1 yılık daha anlasmam olduğu için Türk Telekom'un internetini kullanıyorum. Binamda Turkcell'in fiber altyapısı var. Taşınırken cayma bedeli ödenmiyor, ona gecersin demişlerdi. Türk Telekom'la her konuştuğumda internetinizi degistirirseniz cayma bedeli ödersiniz diyorlar. Aslında değişme isteğim de şu: Ben normalde 50 Mbps alıyordum. Bu evde en fazla 35 alabiliyorum. Cayma bedeli ödemeden degistirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taşınma yüzünden değil de tarifenin altında hız aldığınız için cayma bedeli ödemeyebilirsiniz. Bununla ilgili yasa bu sene çıktı. Bir bakın derim.

Merhaba, 1 yıl öncesine kadar Türk Telekom kullanıcısıydım paketim 25Mbps idi Speedtest yaptığımda veya Steam gibi belirli yerden indirme yaptığımda 9-10 Mbps ancak alabiliyordum. Müşteri hizmetlerini her aradığımda aldığım cevap tam olarak şöyle idi: Sistem üzerinde sorun gözükmüyor bizden kaynaklı değil. Modem rest atalım düzelir. Ama düzelmiyordu tabii ki ben kapattırmak istiyorum dediğimde tabii ki önüme cayma bedelini koydular.
Oturduğum binada aynı sizde olduğu gibi Turkcell altyapısı vardı fibere geçiş yaptım bir Turkcell yetkilisi geldi kapıma cayma bedelini ödüyoruz şeklinde kabul ettim sorunsuz geçiş sağladılar şu an 100 Mbps paketim 130 Mbps'lerde geziyor internet 110 TL ödüyorum Türk Telekomda 100 TL'idi 2 Pakette de TV Mevcut
Bu anlattığım durumda ben Türk Telekom'a gidip cayma bedelimi ödedim Turkcell ise aylık faturamdan kesinti yaparak ödemiş sayıldılar 110 TL yerine 60 TL ödedim örneğin 900 TL gibi bir cayma bedeli çıkmıştı.

Merhaba, 1 yıl öncesine kadar Türk Telekom kullanıcısıydım paketim 25Mbps idi Speedtest yaptığımda veya Steam gibi belirli yerden indirme yaptığımda 9-10 Mbps ancak alabiliyordum. Müşteri hizmetlerini her aradığımda aldığım cevap tam olarak şöyle idi: Sistem üzerinde sorun gözükmüyor bizden kaynaklı değil. Modem rest atalım düzelir. Ama düzelmiyordu tabii ki ben kapattırmak istiyorum dediğimde tabii ki önüme cayma bedelini koydular.
Oturduğum binada aynı sizde olduğu gibi Turkcell altyapısı vardı fibere geçiş yaptım bir Turkcell yetkilisi geldi kapıma cayma bedelini ödüyoruz şeklinde kabul ettim sorunsuz geçiş sağladılar şu an 100 Mbps paketim 130 Mbps'lerde geziyor internet 110 TL ödüyorum Türk Telekom'da 100 TL'idi 2 pakette de TV mevcut.
Bu anlattığım durumda ben Türk Telekom'a gidip cayma bedelimi ödedim Turkcell ise aylık faturamdan kesinti yaparak ödemiş sayıldılar 110 TL yerine 60 TL ödedim örneğin 900 TL gibi bir cayma bedeli çıkmıştı.

Onu yapabilirim şey modemin yanindayken hızım bu buldu. Sanırım Türk Telekom'un gazabına uğradım arayıp değiştirirsem cayma bedeli çıkıyor mu diye sormustum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220314-180133~2.png
    Screenshot_20220314-180133~2.png
    57,7 KB · Görüntüleme: 24
Onu yapabilirim şey modemin yanindayken hızım bu buldu. Sanırım Türk Telekom'un gazabına uğradım arayıp değiştirirsem cayma bedeli çıkıyor mu diye sormustum.
Taahhüt Sürenize göre bir cayma bedeli çıkıyor benim 1 yıl vardı hatırladığım kadarıyla 900 TL cayma bedeli ödedim değim gibi. Elinizdeki hızı kanıt niteliğinde gösterseniz dahi onlar kendi bildiğini okuyor bunu çok denedim internette eyer size vaad edilen hızı alamıyorsanız yani %60'ndan daha az bir orana sahipse Taahhüt falan fark etmiyor diye bir makale okudum bu sorunları yaşarken ama bunu söylediğimde yalanlamışlardı ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.
Kablosuz bağlantıyla yapılan hız testlerini kimse umursamaz.

Evet daima kablolu bağlantı gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı