Türk Telekom cayma bedeli ödemeye değer mi?

Do6uk4n

Hectopat
Yer
Nazilli
Daha fazla  
Meslek
Counter Terrorist
Haziranda taahhütümüz bitiyor, onu beklemek yerine cayma bedelini ödemek değer mi?
Para durumumuz kötü kendi burs paramla ödemeyi düşünüyorum.
TurkNet'e geçeceğim.

Gerek yok Türk Telekom yeterli tabi alt yapınız varsa yoksa zaten TurkNet falan hikaye daha beter olur kimseye derdini anlatacak birini bulamazsın, bahane istersen geç.

Bu arada Türk Telekom 35 Mbps paketten 40 Mbps hız alıyorum. Kesinti, hız düşüklüğü, ping hiçbir sıkıntı söz konusu değil.

Taahhüt ödememenin yolunu anlatıyorum toplanın. :)

İlk önce türktelekoma kayıtlı olmayan bir numaradan herhangi bir şekilde bir altyapı sorgulaması yap. Altyapı sorgulaması yapacağın dairelerde internet olmaması lazım. Peki bu daireleri nasıl bulabilirsin? Tabiki kiralık ve satılık daire sitelerinden. :)

Sorgulamaları yaptığın adreslerin birinde müşteri hizmetleri sana bölgemizde boş port yok derse, o adresi not et.

Sonra kendi numarandan turktelekomu ara ve ben taşınıyorum. Bu nedenle internetimi taşımak istiyorum. İnterneti taşımak istediğin adresi "boş port olmayan adres" olarak söyleyeceksin.

Müşteri hizmetleri diyecek ki, o bölgede boş port yok. Sen de diyeceksin ki, o zaman interneti iptal etmenizi istiyorum.

İptal etme durumu senden değil de onların eksikliklerinden kaynaklandığı için ceza ödemeyeceksin.

Eğer internet taşıma işlemi bir şekilde onaylanırsa ki bunun olması çok çok zor. Taşınma işi iptal oldu diyip geri aldırabilirsin. :)

Gerek yok Türk Telekom yeterli tabi alt yapınız varsa yoksa zaten TurkNet falan hikaye daha beter olur kimseye derdini anlatacak birini bulamazsın, bahane istersen geç.
Cayma ücreti ne kadar? Altyapınız ne kadar destekliyor ve şuan ne kadar hız alıyorsunuz?
Türk Telekomdan en fazla 14 mbps alıyorum turknet sorgulama yaptığımda 80 çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı