Türk Telekom cayma bedeli

@Vâreste Feylesof

Hadi benimkini hesapla o zaman. 85 TL ödüyorum ve 12 aylık taahhüdüm var. 6 ayını kullandım.

@kandas13

TT çalışanının dedikleri önemli değil. İnternetten kullanıcı panelinize girdiğinizde paketiniz ne olarak gözüküyor?
Arkadaş cayma bedelinin 700tl olduğunu vurgulamış zaten, hesaplayacağımı kim söyledi?
Benim belirttiğim operatör değişikliliği için cayma bedeli ödenmesi mantıklı mı olur sorusunun cevabı, siz yanlış anlamışsınız.

@Silinen üye hocam o kadar detaylı bilgi sahibi değilim. 17 megabit indirme hızı ile 5 megabit upload verdiklerini söylüyorlar. İndirme hızım 1.5 megabit ve upload ise 0.50-60 arası değişkenlik göstermekte

TTNET zaten halihazırda Türk Telekom kuruluşudur ve 2016 Ocak ayında Avea ile birlikte kapatılmıştır.
Sadece Anonim Şirket tüzel kişiliği korunuyor.
Zaten Türk Telekom/TTNET ev telefonu internet altyapısı halktan toplanmış olan vergilerin harcanmasıyla PTT eliyle kurulmuştur.

TTNET zaten halihazırda Türk Telekom kuruluşudur ve 2016 Ocak ayında Avea ile birlikte kapatılmıştır.
Sadece Anonim Şirket tüzel kişiliği korunuyor.
Zaten Türk Telekom/TTNET altyapısı halktan toplanmış olan vergilerin harcanmasıyla kurulmuştur.
Hocam TTNet kullandığım zamanlar yani TTNet'den faturamı yatırdığım zamanlar aşırı sağlam ve güçlü bir internetim vardı. Türk Telekom kabahatli olduğunu bildiği halde 48 saat içinde size geri dönüş yapacaklar diyip 48 saat boş yere beklettiler ve tabi ki dönüş falan yapmadılar. Bu kadarı yetmezmiş gibi üstüne 97 lira fatura çıkmış. Bu ne rezilik ve kepazeliktir ya

Cayma bedeli gittikçe düşer, örneğin 1 ay kala ile 5 ay kala olan miktarlar haliyle farklıdır. Orası tamamen farklı.
Müşteri hizmetlerine şöyle söyleyin, vadettiğiniz hızı vermiyorsunuz bunu düzeltmediğiniz taktirde yasal haklarımı kullanacağım, THH'ye başvuru yapın.

Cayma bedeli gittikçe düşer, örneğin 1 ay kala ile 5 ay kala olan miktarlar haliyle farklıdır. Orası tamamen farklı.
Müşteri hizmetlerine şöyle söyleyin, vadettiğiniz hızı vermiyorsunuz bunu düzeltmediğiniz taktirde yasal haklarımı kullanacağım, THH'ye başvuru yapın.
Örneğin 24 ay taahhütlü ise ve aylık indirimi 20tl varsayarsak ilk 12 ay (her ay başı) 20tl cayma bedeline eklenecektir, 13. aydan sonra cayma bedelinden 20tl eksilecektir. En yüksek cayma bedeli Taahhütün ortasında ödenir.

Az öncede görüştüm ve internetimin sağlıklı olduğunu ve bir sorunun gözükmediğini dile getirdiler. Tekrardan kayıt oluşturdular ve size dönüş yapacaklar dediler. Abi yemin ederim modemi kırıp paramparça edicem ya

Önce devlet kurumu olan PTT ile ADSL ve telefon hizmetlerini ayırdılar. Sonra PTT binalarının PTT tabelası yanına Türk Telekom tabelası astılar. Oraya koydular. Türk Telekom'u büyütüp fiber altyapısıyla şusuyla busuyla 10 senede %55'ini 6.5 Milyar Dolar'a sattılar. 1 yıl sonra tepesinden turuncu halka geçen TTNET logosuyla Türk Telekom internetini satmaya başladılar. TTNET A.Ş kurulduktan 10 sene sonra devasa yenilikmiş gibi TTNET logosunu tekrar kaldırdılar. Ama resmiyette hala TTNET A.Ş olarak geçiyor.

Geçen sene de Türk Telekom sahipleri ihale parasını ödemeyip, üstelik bankalardan Türk Telekom'u teminat göstererek milyarlarca Dolar borçlanıp borcu da ödemeyince bankalar tarafından Türk Telekom haczedildi. Türk Telekominikasyon A.Ş'nin %55'ine bankaların kurduğu ortaklık şirketi devraldı.

Geri
Yukarı