Türk Telekom cayma ödemeden iptal etmek

Başlıkta da olduğu gibi 2022'a kadar sürem var, memmun değilim. Ödemeden nasıl iptal edebilirim?
Bazı operatörler cayma bedelşnin bir kısmını ödeyip, kalan kısmını da taksitlendirme yapıyorlar diye biliyorum. Ancak o şekilde daha kolay ödenir.

Yapabileceğin tek şey altyapı olamayan bir yere hizmetini taşıtman. O zaman cayma bedelsiz iptal edebilirsin.

Bu linkten 52. maddeyi okursanız burada açıktır.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Eğer 1 yılı geçtiyse parasız iptal etme hakkınız bulunuyor. 1 yıldan az ise de sanırım size verilen indirimler kadarını veya indirimli kalan ayları ödemekle yükümlüsünüz.(tam hatırlamıyorum ama az olanı ödeme mevzusu doğru) Geri parasını alanlar da var ama 6 ayda vs sanırım alıyolardı. Benzer durum benim de başıma geldi TT'yi aradığımda adam öyle bir şey olmadığını söylemişti. İnanmayın araştırın lütfen hakkınızı da sonuna kadar arayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı