Türk Telekom sözleşmesi cayma bedeli ödemeden nasıl iptal edilir?

Birisi eğer adresinizi altyapı olmayan bir yere alırsanız internet desteği veremediklerinden iptal etmek zorunda kalıyorlar gibi bir şey demişti. Onun dışında 2 yıldan fazla taahhüt yok derseniz mahkemeye gidersiniz ve büyük ihtimalle indirim bedeli adı altında yine cayma bedeli ödersiniz. Hatta birde avukata para ödersiniz.

Başka bir internet sağlayıcısına geçecekseniz bazen kampanya tarzı bir şey yapıyorlar. Cayma bedelini karşılıyoruz diye. Geçeceğiniz internet sağlayıcısı ile iletişime geçip veya internetten sitelerine göz atın cayma bedelini karşılıyorlar mı emin olun. Bu sayede cayma bedelini ödemeden aboneliğinizi iptal ettirmiş olursunuz.

Port olmayan ve yakında gelmeyecek bir yere nakil ettirdik. Sanırsam 6 ay sonra sözleşmeyi feshetmişlerdi, süre sizde daha kısa-uzun olabilir ama imkanınız varsa deneyin.

Üstte yazılan yöntem mantıklı geldi. Öyle bir durum olabilir. Onun dışında cayma bedeli karşılayan sağlayıcılara bakmak tek seçenek.

Birisi eğer adresinizi altyapı olmayan bir yere alırsanız internet desteği veremediklerinden iptal etmek zorunda kalıyorlar gibi bir şey demişti. Onun dışında 2 yıldan fazla taahhüt yok derseniz mahkemeye gidersiniz ve büyük ihtimalle indirim bedeli adı altında yine cayma bedeli ödersiniz. Hatta bir de avukata para ödersiniz.

Alt yapısı olmayan bir yere taşındığımı nasıl kanıtlayacağım peki.

Merhaba arkadaşlar, 2 yıllık sözleşmeyi cayma bedeli ödemeden iptal etmenin yolu var mı kanunen? Ödemem lazım.
1 yıl ve üzeri taahüt anlaşmalarında cayma bedeli ödemenize gerek yok ama avantajlı kullanım vs. diye geçirmeye çalışıyorlar yine denetim şart.

Birisi eğer adresinizi altyapı olmayan bir yere alırsanız internet desteği veremediklerinden iptal etmek zorunda kalıyorlar gibi bir şey demişti.
Ben dedim onu ve doğrudur. Köye veya internet hizmeti alamadığınız bir yere kaydınızı alın ve oraya internetinizi taşımak isteyin. Otomatik olarak iptal oluyor. İstedikleri belgeler; tarihçeli yerleşim yeri belgesi ve bir adet fatura. Fatura sizin adınıza olmaz ise aile yerleşim yeri belgesi alarak ve o evde olan birinin üstüne fatura götürerek halledebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı