Çözüldü Türk Telekom Cgnat'tan çıkmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YiGiT787

Decapat
Daha fazla  
Eskiden istediğim portları açabiliyordum, son zamanlarda port açamamaya başladım. İlk başlarda ben yanlış ayarlıyorumdur falan diye düşündüm ama dün internet bağlantımın Cgnat'a alındığı fark ettim. Kullandığım internet sağlayıcısı Türk Telekom, statik IP satın almadan Cgnat'tan çıkabilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
IPv6 geçilmediği sürece bazı kimseler mecbur CGNAT üzerinden IP kullanmak zorunda çünkü dünyadaki IPv4 altyapısı ile gelen IP sayısı yetersiz durumda.

Çözüm ise mecbur statik IP almanızdır. Bu arada normalde Türk Telekom CGNAT bağlama oranı en az operatörlerden biridir. Yan firmalar genelde daha çok CGNAT üzerinden çıkış yaparlar.
IPv6 geçilmediği sürece bazı kimseler mecbur CGNAT üzerinden IP kullanmak zorunda çünkü dünyadaki IPv4 altyapısı ile gelen IP sayısı yetersiz durumda.

Çözüm ise mecbur statik IP almanızdır. Bu arada normalde Türk Telekom CGNAT bağlama oranı en az operatörlerden biridir. Yan firmalar genelde daha çok CGNAT üzerinden çıkış yaparlar.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı