Türk Telekom DSL kablosunu ankastreye çakar mı?

alihan ateş

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik teknikeri
Yalın internet abonesi olacağım yakında. Bizim evde bir ara 2 pinli kablo vardı ama annemler kesmiş. Kesilen kablonun devamı ankastreye bağlı. Ama kablodan şüpheliyim. Çünkü birkaç yeri oksitlenmişti. Bende 20 metrelik DSL kablosu aldım. Tek tarafında başlık var. Ekiplere çakmalarını söylersem yaparlar mı? Eğer yapmazlarsa o kesik kablonun oksitini temizleyip ek yapmayı düşünüyorum. Bir de 7 yıldır orada boş boş kalmış. Bir sıkıntı olur mu?

TT ankastreye bağlar. Telefonla müşteri hizmetlerini ara bilgi ver, çözüm bulamaz isen TT çalışanlarının aracını gördüğünde durdur durumu anlat yardımcı olurlar.

Bir ara elit servisleri vardı, hala varsa ücretli yaparlar. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrenirsin, olmadı elektrikçiye yaptırırsın.

Ücretsiz çaktı kabloyu ve 12 mbps paketten 16 mbps alıyorum normal mi?
Ayrıca eski kabloyu kullanmadım. Yeni kabloda da bir tane ek var ve çok iyi hız alıyorum ilk günden.

Bir de bişey soracağım. İlk ay kullandığım kadar mı ödeyeceğim? Paketim yalın İnternet.
Özür dilerim biraz konu dışına çıktım.
modem üzerinden hat değerlerinizi atın orda beli olur size kaç hız verilmiş.

Dosya Ekleri

• 16025228497455157706811244125021.jpg
    16025228497455157706811244125021.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Bir de bişey soracağım. İlk ay kullandığım kadar mı ödeyeceğim? Paketim yalın İnternet.
Özür dilerim biraz konu dışına çıktım.
büyük ihtimal evet internetin aktif olmasından bir dahaki fatura kesim tarihe kadar geçen ücreti ödersiniz.Hatınıza 16Mbps Tanımlı Paketiniz 12Mbps olduğundan emin iseniz ses etmeden keyfinizi çıkarın😉.35Mbps alınabilir gözüküyüor duruma göre dahada yüksek olabilir.

Geri
Yukarı