Türk Telekom Düşük Hız Problemi

3n3rJixs

Hectopat
ADSL'den VDSL'e geçiş yaptım 1-2 hafta kadar oluyor. 35 Mbps pakete geçiş yaptım fakat IDM ile dowloand hızım 2 MB/s’i geçmiyor. Hız testinde ise 15 Mbps çıkıyor. Eve ekip geldi, splinterden çıkan kabloyu cihazına bağladı buraya kadar 35 Mbps geliyor dedi. Modem yeni Türk Telekom’un verdiği modem, bilgisayarım kasa hem WiFi adaptörle bağlıyorum ayni ethernet ile de ayni. Splitter arızalı olabilir diye direkt hattan gelen kabloyu taktım sonuç yine ayni. Sizce sorun nedir? Adamların cihaz yalan mi söylüyor? Yoksa bende mi bir hata var? Yardımcı olabilecek var mi bu konuda bana?Yardimlarinizi bekliyorum, çok mağdurum. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Edit: ankastreden gelen tüm kabloları yeniledim cat-6 ile.Türk Telekom port değişikliği yaptı hat değerleri gayet iyi ama sonuç gene ayni 2mbit’i geçemiyorum.

Wi-fi ile de sıkıntı varsa çok fazla bir seçenek kalmıyor aslında.
İDM ile youtube'den video indirmeyi deneyin belki uploadlanmış dosyanın sunucusu çok fazla desteklemiyordur.
VPN kullanıyorsanız oda büyük ölçüde etkiliyordur.
Modeme birden fazla cihaz bağlı ise bağlantılarını kesip sadece bilgisayar bağlı iken deneyin.
Bulunduğunuz bölgede çok fazla kullanıcı var ise hattınız yavaşlıyor olabilir.
DNS ayarı yaptıysanız ayarı kapatın yapmadıysanız ayar yapın duruma göre ayarı yapın veya yapmayın.
Aklıma başka bir seçenek gelmiyor.

Wi-fi ile de sıkıntı varsa çok fazla bir seçenek kalmıyor aslında.
İDM ile youtube'den video indirmeyi deneyin belki uploadlanmış dosyanın sunucusu çok fazla desteklemiyordur.
VPN kullanıyorsanız oda büyük ölçüde etkiliyordur.
Modeme birden fazla cihaz bağlı ise bağlantılarını kesip sadece bilgisayar bağlı iken deneyin.
Bulunduğunuz bölgede çok fazla kullanıcı var ise hattınız yavaşlıyor olabilir.
DNS ayarı yaptıysanız ayarı kapatın yapmadıysanız ayar yapın duruma göre ayarı yapın veya yapmayın.
Aklıma başka bir seçenek gelmiyor.

Hem WiFi hem Ethernet de ayni bir fark yok herseyi denedim gene ayni Türk Telekom CEO’suna yazdım bakalım neler olacak:))

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı