Türk Telekom WiFi Düşük Hız Problemi

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, herkese kolay gelsin.
Telefondan internete bağlandığımda sonuçlarım modemin yanında bile olsam şu şekilde:

373985

Ancak masaüstü bilgisayarımda ise şu şekilde:
373986

Evet kabloluyla kablosuz arasında fark olacaktır elbet ancak telefondan Instagram'daki videoları bile izleyemiyorum. Bunun çözümü nedir sizce? TTNET'in verdiği ZyXEL modemi kullanıyorum.

Netspeed mi kullanıyorsunuz?
Şimdi öncelikle şunu belirteyim. AKN sonrasında altyapının ne kadar leş olduğu gözler önüne serildi. Telekom'un yıllardır yapması gerekip de yapmadığı altyapı çalışmaları şu an patır patır dökülüyor. Bundan dolayı CGNAT havuzunda olduğunuzu varsayıyorum ve tek bir gerçek IP adresini donanımlarla yüzlerce bilgisayara paylaştırdıkları için düşük bir veri yolundan internet alıyormuşsunuz gibi gözüküyor. Bunu aşmanın yolu da statik IP gibi duruyor.

Ben 56 liralık ADSL + statik IP'yi 10 lira farkla toplamda 66 liraya Netspeed kullanıyorum.
Elbet ki bahsettiğim altyapı problemlerinden dolayı yavaşlık yaşıyoruz ama CGNAT havuz IP sistemindeki kadar yaşamıyorum.

Hayır benim sorunum sadece WİFİ'de. Kablolu olarak bağlandığım masaüstünde memnunum hızımdan. Moderatör arkadaş konu başlığını değiştirmiş ancak benim sorunum bu değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı