Türk Telekom düşük hız problemi

wert

Hectopat
Daha fazla  
Bunu yaşayan tek ben miyim yoksa başka yaşayanlar da var mı? En fazla maksimum 5Mbps alabilyorum, yok mudur bunun bir çaresi?

ScreenShot_20210314131654.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim internetim 10.12.2020 tarihinden beri sorunlu. Altyapı çalışması olduğu söyleniyor ama çalışma da yok yalan söylüyorlar. Benim internetim de bu durumda. Müşteri hizmetleriyse arıza kaydı açamayız diyorlar. Şaka gibi olay. Türkiye internette 20 yıl geride neredeyse.

O nasıl ping üstad. Gecikme çok fazla var. Ara müşteri hizmetlerini sor, bana kaç mbps internet verebiliyorsunuz veya bir sorun var var mı benim altyapımda diye sor. Eğer, hayır her şey stabil derlerse. Modemden kaynaklı.
Buna benzer bir sorun bende de olmuştu. Ping 12 ms , Download 2 mbps , Upload 4 mbps veriyordu. Aradım bana dedikleri 35 mbps hızındaki paketinizi size verebiliyoruz sıkıntısız dediler.
Daha sonra öyle demek dedim, eve ekip istedim. Adamlar geldiler modeme usb taktılar. Yazılım güncellemesi vs yapıyoruz dedi bana. Şu an da 1.5 senedir sorunsuz.
Benim internetim 10.12.2020 tarihinden beri sorunlu. Altyapı çalışması olduğu söyleniyor ama çalışma da yok yalan söylüyorlar. Benim internetim de bu durumda. Müşteri hizmetleriyse arıza kaydı açamayız diyorlar. Şaka gibi olay. Türkiye internette 20 yıl geride neredeyse.
Turkcell de yaşadım. Adamlar arıza kaydı oluşturmuyor eve adam da göndermiyorlardı. Şaka gibiydi

Müşteri hizmetlerini arayın, gelip hat değerlerini ölçsünler eğer sıkıntı yoksa modemin de bir arıza vardır reset atmayı biliyorsanız reset atıp tekrardan test edin. Genelde pingin yüksek çıktığı durumlarda modem eski veya arızalı olduğundan kaynaklanıyor.

Bunu yaşayan tek ben miyim yoksa başka yaşayanlar da var mı? En fazla maksimum 5Mbps alabilyorum, yok mudur bunun bir çaresi?

Eki Görüntüle 921452

Normalde 92 93 Mbps download 9 12 arası upload alırdım. Birkaç gündür bu hız yerinde değil. Aşırı pingim var ve videolar bile yüklenmiyor. Türk Telekom'da sıkıntı olabilir.

Tamamdır düzeldi. Müşteri hizmetleri biraz geç açtı ama şimdi eski hızına geldi.
ScreenShot_20210314152031.png
altyapı çalışması varmış

Yeni konular

Geri
Yukarı