Türk Telekom düşük hız sorunu

DeBaTR13

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom'dan 50 Mbps internet paketi kullanıyordum. Fakat bu son 3-4 aydır internet hızım 3 Mbps'nin üzerine çıkmıyor. Upload hızım daha yüksek, 4'te sabit.

Sebebi nedir acaba?

Anlayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dowland kısmında bir sorun var. Port veya iç tesisat arızası gibi duruyor. Hat zayıflaması 28.8 iken en kötü 16 Mbps hız alınması lazım önceden sorunsuz 50 Mbps kullandığınızı hesaba katınca veriler ile ters düşüyor.

Önce hat değerini iletip arıza kaydı açtırın. Port ve saha dolabından kontrol etsinler. Sorun devam ederse iç tesisata baktırmak lazım. Size tavsiyem elektrikçi yerine TT'nin Elit birimden hizmet almanız olur. Nokta atışı sorunu bulabilirler.

Dowland kısmında bir sorun var. Port veya iç tesisat arızası gibi duruyor. Hat zayıflaması 28.8 iken en kötü 16 Mbps hız alınması lazım önceden sorunsuz 50 Mbps kullandığınızı hesaba katınca veriler ile ters düşüyor.

Önce hat değerini iletip arıza kaydı açtırın. Port ve saha dolabından kontrol etsinler. Sorun devam ederse iç tesisata baktırmak lazım. Size tavsiyem elektrikçi yerine TT'nin Elit birimden hizmet almanız olur. Nokta atışı sorunu bulabilirler.
dedğiniz gibi yaptım ankastreden gelen kablonun 50 mbps gücü kaldıramadığını söylediler TT'yi arayıp hızımı 35 mbps e düşürmelerini istediğimi söylemem gerektiğini söylediler bende aynısını yaptım akşamı yaptık falan diye beni aradılar fakat hala böyle
Adsız.jpg

SNR değeriniz düşük. Hat kablosunu değiştirmeyi deneyin. Modemi sıfırlayın.
Hat Kablosunu Değiştirmem faydalı olurmu sizce

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı