Türk Telekom Evde Altyapı Olmadığını Söyledi

RetroHead

Decapat
Merhabalar, yeni eve taşındık ve Türk Telekom'u aradık bize evde altyapı olmadığını söylediler. Fakat alt kattaki kişi kullanıyormuş sanırım. Ve altyapı için 180 iş günü içinde sağlama yapılabilirmiş kayıt yaptırdık fakat ne yapılabilir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu yaşadım 1.5 yıl beklettiler 180 gün iş günü demelerine inanma kaç 180 gün geçiyor alt kat ile ortak kullanmayı teklif edebilirsin tek çaren bu olabilir.
NOT: (Kablo Net - Superonline gibi firmaları aramanı tavsiye ederim onların ayrı altyapısı olduğu için bu firmaların altyapısı bulunuyorsa binada bağlıyabilirler.)

Aynı binada internet kullanan varsa altyapı da vardır. Her kullanıcı için binaya ayrı bir hat çekilmez. Binaya çekilen hat ankastre kutusuna bağlıdır ve diğer kullanıcılar da bu kutuya bağlıdır. Türktelekom bayisine gidip abonelik almak istediğinizi söylerseniz abonelik işlemlerine başlarlar.
Telefon başındaki yetkililer (!) herşeyi çok bildikleri için bu tür yanlış yönlendirmeler çok oluyor.

Aynı binada internet kullanan varsa altyapı da vardır. Her kullanıcı için binaya ayrı bir hat çekilmez. Binaya çekilen hat ankastre kutusuna bağlıdır ve diğer kullanıcılar da bu kutuya bağlıdır. Türktelekom bayisine gidip abonelik almak istediğinizi söylerseniz abonelik işlemlerine başlarlar.
Telefon başındaki yetkililer (!) herşeyi çok bildikleri için bu tür yanlış yönlendirmeler çok oluyor.
Altyapı olarak bahsettiği durum boş port olmamasıdır yeni port açmak için 180 gün adı altında yıllar istiyorlar sizden yoksa dediğiniz gibi alt komşuda internet olmazdı altyapı olmasa. Yeni taşındığımız evlerde yada hiç internet bağlatılmamış evlerde bu durum sık sık yaşanabiliyor.

Türknet'i ara. Kendi gördüklerimden çıkardıklarım; Türk Telekom'un altyapısının olduğu yerde Türknet'in altyapısı olmuyor. Türk Telekom'un altyapısının olmadığı yerde Türknet'in altyapısı oluyor. Bu dediğimi tam olarak ben yaşadım. TTNET kullanırken internetim cidden baya iyiydi. Taahhüt'üm bitti ve Türknet'e geçmek istedim. Geçtim ama TTNET'ten aldığım hızlarımın yarısını bile alamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı