Yeni taşınılan evde Türk Telekom altyapı sorunu

Mehmet Berker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim. Yeni bir eve taşındım. Bulunduğum yere taşınmadan önce altyapı sorgulaması yaptım özellikle, TurkNet kullanıcısıydım. Eve taşınırken Türk Telekom ekipleri 20 günde geldiler kurulum için, ve evin önüne geldikleri anda "burada şebeke sorunu var, şu an internet kullanamazsınız. Biz arıza kaydı oluşturuyoruz" dediler. Ne zamana düzelir? Diye sorduğumda ise "şanslıysan 1-2 haftaya, belki de 1-2 aya düzelir" dediler. Neticeleriyle güldüler yani. Ben de görülebileceği yerler ile iletişime geçtim, yine geldiler, yine kullanamazsınız dediler. En son sinirlendim ve "2 ay oldu eve taşınalı, hâlâ daha internet kullanamıyorum sizin yüzünüzden. Bu arızayı ne zaman gidermeyi düşünüyorsunuz?" diye sorduğumda ise, "dostum orası ile kimse ilgilenmiyor, boşuna ümitlenme" dediler. Peki ben nasıl internet kullanacağım bu evde? Diye sorduğumda ise "git çanak taktır, başka çaren yok" dediler... Ciner üzerinden şikayette bulundum, BTK sitesinden başvuru yapmamı istedi. BTK üzerinden başvuru yaptım, Türk Telekom'dan otomatik cevap aldım, itiraz ettim ve yine aynı mesaj ile yanıtladılar. Ben yine itiraz edince de şu anda "kurum incelemesinde" yazıyor. 2024 yılına girmek üzereyiz ve bu çağda bile böyle saçma sapan 3 IQ insanlarla uğraşıyoruz. Keyfi iş yapıyorlar. Bahsetmiş oldukları outdoor Access Point ile internet kullanabilmek için 3.500 TL kurulum ücreti istiyorlar, ve çıkarken ürünleri geri alacaklarını söylüyorlar. Ben bu durumda kime gideyim, ne yapayım? Artık kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom maalesef böyle. Ben de Antakya'da yaşıyorum ve deprem sonrası altyapı gitti. Aylardır altyapı için uğraşıyorum. Size ilk tavsiyem Twitter üzerinden derdinizi anlattığınız bir twit yazıp altına telekomu ve Ümit Önal'ı etiketlemeniz. Size hemen dönüş yapılıp süreçle ilgili bilgi verilecektir.
İkinci tavsiyem o saçma çanaklı manaklı uydu işine tonla para vermeyin, Telekom'dan ''Magnet Modem'' talep edin. Eğer sürecin uzayacağını anlarsanız magnet modem işinizi görecektir. Yanlış bilmiyorsam sınırsız olarak 12Mbit civarında bir hız için aylık 380 civarı bir ücreti var.

Telekom maalesef böyle. Ben de Antakya'da yaşıyorum ve deprem sonrası altyapı gitti. Aylardır altyapı için uğraşıyorum. Size ilk tavsiyem Twitter üzerinden derdinizi anlattığınız bir twit yazıp altına telekomu ve Ümit Önal'ı etiketlemeniz. Size hemen dönüş yapılıp süreçle ilgili bilgi verilecektir.
İkinci tavsiyem o saçma çanaklı manaklı uydu işine tonla para vermeyin, Telekom'dan ''Magnet Modem'' talep edin. Eğer sürecin uzayacağını anlarsanız magnet modem işinizi görecektir. Yanlış bilmiyorsam sınırsız olarak 12Mbit civarında bir hız için aylık 380 civarı bir ücreti var.
Valla hocam ben de İskenderun/güzelçay'da yaşıyorum. Önceki evimde etiket atılması lazım diyip 1 ay gelmediler, buraya taşındığımda kurulum için 3 hafta gelmediler... Bunlar eziyet yemin ederim.

Ağustos-Eylül'den beri uğraşıyorum. Sokağımda tek ayaktaki ev bizim ev olmasına rağmen bana magnet modemde yoğunluk olduğunu söyleyip bağlamamışlardı. Ama Twitter şikayetlerini çok önemsiyorlar. Altyapı hala gelmedi ama magnet için adresime şu an bağlatabiliyorum bu da bişeydir en azından. Siz dediğim etiketleri atıp bir tiwit yazın dediğimi anlayacaksınız.

Ağustos-Eylül'den beri uğraşıyorum. Sokağımda tek ayaktaki ev bizim ev olmasına rağmen bana magnet modemde yoğunluk olduğunu söyleyip bağlamamışlardı. Ama Twitter şikayetlerini çok önemsiyorlar. Altyapı hala gelmedi ama magnet için adresime şu an bağlatabiliyorum bu da bişeydir en azından. Siz dediğim etiketleri atıp bir tiwit yazın dediğimi anlayacaksınız.
Valla hocam şu an uzun bi flood attık, hayırlısı bakalım

Yeni konular

Geri
Yukarı