Türk Telekom faturalı hat Turkcell'e taşınabilir mi?

K Emre

Kilopat
Merhaba 1 ay önce Türk Telekom faturalı hat aldım Online işlemlerden başvuru yaparak ama 20 TL vergi ödüyorum aylık 46 liraya denk geliyor. Şu an cayma bedeli 20 TL gözüküyor. Turkcell sitesinden numara taşıma yaparsam tahhüt iptal oluyor mu yoksa Türk Telekom mağazasına gitmem mi gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell müşteri hizmetleri 90 gün beklemem gerektiğini söyledi. 90 günden önceki başvurular olumsuzlukla sonuçlanıyormuş.
Benim de başıma gelmişti. Bu sebeple görüşün demiştim. 90 gün sonra geçebilirsiniz.

Benim de başıma gelmişti. Bu sebeple görüşün demiştim. 90 gün sonra geçebilirsiniz.

Hat için sözleşme fesih başvurusu yaptım e-Devlet üzerinden. Faturalı hatlar ücretsiz dendiği için Online işlemlerden başvuru yapıp almıştım ama hat ücreti vergi olarak taksitli ödeniyormuş. 33 liralık tarife için 47 lira ödedim. Cayma bedeli daha fazla yükselmeden iptal edip Turkcell ön ödemeli SIM kartı alacağım.

@K Emre Hattınızı iptal etmeyin. Hattınızı iptal ederseniz taksitle ödeyeceğiniz tüm vergi tutarlarını son faturanıza yansıtırlar. Bu ücretleri Turkcell hat alırken tekrar ödersiniz. Benim bildiğim 1 ay sonra faturasıza geçiş yapılabiliyor. Hattınızı faturalıdan faturasıza müşteri hizmetlerinden çevirebilirsiniz. Bu işlemin 30 TL ücreti bulunuyor ama Bimcell’e geçiş yaparsanız bildiğim kadarıyla alınmıyor.
Birde hat iptal ve faturasıza taşıma başvurularında Türk Telekom iptal etmemeniz için bir miktar indirim uygulayabiliyor. Belki bu şekildi vergi ücretleri kadar indirim alabilirsiniz.

@K Emre hattınızı iptal etmeyin. Hattınızı iptal ederseniz taksitle ödeyeceğiniz tüm vergi tutarlarını son faturanıza yansıtırlar. Bu ücretleri Turkcell hat alırken tekrar ödersiniz. Benim bildiğim 1 ay sonra faturasıza geçiş yapılabiliyor. Hattınızı faturalıdan faturasıza müşteri hizmetlerinden çevirebilirsiniz. Bu işlemin 30 TL ücreti bulunuyor ama BİMCELL'e geçiş yaparsanız bildiğim kadarıyla alınmıyor.
Bir de hat iptal ve faturasıza taşıma başvurularında Türk Telekom iptal etmemeniz için bir miktar indirim uygulayabiliyor. Belki bu şekildi vergi ücretleri kadar indirim alabilirsiniz.

Başvuru yaptım bile hat tek taraflı kapandı arama yapamıyorum alabiliyorum sadece. O vergi olayı benim de aklım da kaldı ama taahhüt cayma bedeli 20 TL gözüküyor SMS ile bilgilendirme de Türk Telekom uygulamasın da bir sonraki ayın faturası 15 liraya düştü e-Devlet'ten vergi borcu, mobil hat borç sorgulama yaptığım da henüz bir borç çıkmadı. Bu vergiler ne kadar tutar ve nereden öğrenebilirim? Bir de sözleşme de şöyle bir yer var;
Screenshot_20211113-162835_OneDrive.jpg

Turkcell Online işlemlerden faturasız numara taşıma başvurusu yaptım merak ettiğim faturalı hat faturasız başka operatöre geçilebiliyor mu onu da başvurunun onaylanıp onaylanmıyacağına göre anlayacağım bakalım.

İnternetten başvurunca hattınız ne kadar sürede geldi ve aktif oldu?

Yine palavralar sıralanmış, yeni tesis hatlarda ilk 3 ay başka operatöre taşıyamazsınız ve bütün vergiler toplamı cayma çıkarılır.

Şu anda Turkcell faturalıdayım. Taahhütümün son ayındayım ve cayma bedelim yok. Vodafone faturasıza başvurup hat açılınca hemen geri Turkcell faturalıya geçebilir miyim? Extra bir ücret vs yansıma durumu olur mu?

İnternetten başvurunca hattınız ne kadar sürede geldi ve aktif oldu?

Şu anda Turkcell faturalıdayım. Taahhütümün son ayındayım ve cayma bedelim yok. Vodafone faturasıza başvurup hat açılınca hemen geri Turkcell faturalıya geçebilir miyim? Extra bir ücret vs yansıma durumu olur mu?
Extra bir ücret olmaz ve süreç maximum 1 hafta sürer.

Geri
Yukarı