Türk Telekom fiber altyapısı ile TurkNet GigaFiber kullanılabilir mi?

pla10

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben uzun yıllardır TurkNet kullanıcısıyım, yaşadığım yer Kastamonu ve buralarda genel olarak fiber altyapısı olmadığından dolayı download hızım 100Mbps upload ise 8Mbps'yi bir türlü geçemedi. Bugün Türk Telekom çalışanları gelip binamıza fiber getirdiklerini söylediler, dairelere kablo vs çektiler hızımız kaç olur dediğimde "1000'e 1000 alabilirsiniz ve yaklaşık 1-2 ay içinde fiber hazır olur" dediler. Benim asıl sormak istediğim Türk Telekom fiber altyapısı ile TurkNet'te 1000MBPS'ye 1000MBPS'e alabilir miyim? Eğer alamazsam en fazla kaç download ve upload hızlarına ulaşabilirim?

@TurkNet Destek Ayşegül @500498 @TurkNet Destek Tutku

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben uzun yıllardır TurkNet kullanıcısıyım, yaşadığım yer Kastamonu ve buralarda genel olarak fiber altyapısı olmadığından dolayı download hızım 100Mbps upload ise 8Mbps'yi bir türlü geçemedi. Bugün Türk Telekom çalışanları gelip binamıza fiber getirdiklerini söylediler, dairelere kablo vs çektiler hızımız kaç olur dediğimde "1000'e 1000 alabilirsiniz ve yaklaşık 1-2 ay içinde fiber hazır olur" dediler. Benim asıl sormak istediğim Türk Telekom fiber altyapısı ile TurkNet'te 1000MBPS'ye 1000MBPS'e alabilir miyim? Eğer alamazsam en fazla kaç download ve upload hızlarına ulaşabilirim?

Maalesef alamazsınız. Benim evimde TT altyapısı (1000 / 1000) var ve TürkNet kullanıyorum aldığım hız 110 Down / 12 Up.

Maalesef alamazsınız. Benim evimde TT altyapısı (1000 / 1000) var ve TürkNet kullanıyorum aldığım hız 110 Down / 12 Up.
Bir arkadaşım ile görüştüm oda aynı şekilde TT altyapısı ile TürkNet kullanıyormuş, hız testi yapıp gönderdi download hızı 534 upload hızı 933. Şu anda merakla bekliyorum acaba hızım ne olacak.

Burada gözüktüğü gibi arkadaşım TT Fiber altyapısı ile TürkNet'de bu hız değerlerini alabiliyor, madem o bu hız değerlerini alabiliyorken bazılarımız neden bu hız değerlerini göremiyoruz, çok merak ediyorum. Belki de İstanbul da yaşadığı içindir.

Sizlerden sabırsızlıkla yanıt bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230801_175731.jpg
    IMG_20230801_175731.jpg
    179,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Ben de İstanbul'da yaşıyorum hocam.
Acaba GPON'dan bilgisayara kadar getirdiğiniz kablo 1000mbps hızı desteklemeyen bir kablo olabilir mi yani cat6 v.b. değildir.

Kablo da yeterli ise gerçekten anlam veremeyeceğim bu duruma. Her iki tarafında durumları ve şartları eşit olmasına rağmen, bir tarafın hızı yüksek, bir tarafın hızı düşük gerçekten çok anlamsız bir durum.

Merhaba, gigafiber hizmetini sadece kendi altyapımız üzerinden veriyoruz. Ortak altyapı üzerinden şu an için en fazla 100 Mbps' te kadar hizmet veriyoruz.

Ss e şöyle bir baktım da 500download 900upload veren bir firma var mı? 1000-1000 anlarımda ben hiç download düşük paket görmedim.

Arkadaşınız sizi kandırmış sonuç olarak. Gigafiber yoksa Turknet max 100 Mbps.
Kandırmadığına eminim çünkü o konuşmadan sonra bizzat Discord aracılığı ile bana yayın açıp gösterdi, hız değerleri birebir aynı çıktı ve TürkNet kullanıyor.

Merhaba, gigafiber hizmetini sadece kendi altyapımız üzerinden veriyoruz. Ortak altyapı üzerinden şu an için en fazla 100 Mbps' te kadar hizmet veriyoruz.
Cevabınız için teşekkürler Ayşegül hanım, 100Mbps download hızının yanı sıra upload hızını da merak ediyorum, upload hızını 8 üzerinde verebiliyor musunuz?

Kandırmadığına eminim çünkü o konuşmadan sonra bizzat Discord aracılığı ile bana yayın açıp gösterdi, hız değerleri birebir aynı çıktı ve TürkNet kullanıyor.

Cevabınız için teşekkürler Ayşegül hanım, 100Mbps download hızının yanı sıra upload hızını da merak ediyorum, upload hızını 8 üzerinde verebiliyor musunuz?
Arkadaşınız bizim gigafiber altyapımız üzerinden hizmet alıyordur. Upload hızı şu an için 8 Mbps' te kadar🙂

Geri
Yukarı