Türk Telekom fiber altyapısı ile TurkNet GigaFiber kullanılabilir mi?

Arkadaşınız bizim gigafiber altyapımız üzerinden hizmet alıyordur. Upload hızı şu an için 8 Mbps' te kadar🙂
Bundan yaklaşık 4 ay kadar önce ev değişikliği yaptım ve önceki altyapımız iyi değildi 50/8Mbps hız alıyordum şu anki altyapımızda 100/8 upload hızım var. Bir önceki evimde upload hızım 2 haftalığına 12-13 civarına çıkarılmıştı çok memnundum ve sonradan tekrardan 8Mbps upload hızına düştü bunun için 3-4 kez TürkNet ile iletişime geçtim ancak her seferinde altyapınız 8Mbps destekliyor denildi, peki altyapım 8Mbps destekliyor iken neden 1-2 haftalığına 12-13 civarında upload hızı alabildim bunu hala merak ediyorum.

Yaklaşık 2 yıl önce Gigafiber başvurusu yaptık hala gelen giden yok ve ben İstanbul Esenyurt'tayım. Acaba kadar daha beklemeliyiz?
Merhaba, ilk etapta bölgeden gelen talepler az olabilir. Ancak zamanla bölgeden gelen talepler arttıkça değerlendirme açısından olumlu olacaktır. GigaFiber İstiyorum — TurkNet üzerinden tekrardan talebinizi iletebilirsiniz😇

Bundan yaklaşık 4 ay kadar önce ev değişikliği yaptım ve önceki altyapımız iyi değildi 50/8Mbps hız alıyordum şu anki altyapımızda 100/8 upload hızım var. Bir önceki evimde upload hızım 2 haftalığına 12-13 civarına çıkarılmıştı çok memnundum ve sonradan tekrardan 8Mbps upload hızına düştü bunun için 3-4 kez TürkNet ile iletişime geçtim ancak her seferinde altyapınız 8Mbps destekliyor denildi, peki altyapım 8Mbps destekliyor iken neden 1-2 haftalığına 12-13 civarında upload hızı alabildim bunu hala merak ediyorum.
Bu durumla ilgili aklımda bir kaç soru işareti kaldı araştırdığıma göre tek bana verilmemiş bu upload hızları bir çok kişiye verilmiş ama ne hikmetse 1-2 hafta içinde tekrardan düşürülmüş. Acaba TürkNet birşeyler mi denedi, denemesi sırasında yüksek upload hızı veremeyeceğini anlayıp düşürdü mü? Peki böyle bir şey oldu ise bizim yani kullanıcıların neden haberimiz yok bence bundan haberimizin olması en doğal hakkımız.

Bahsettiğiniz hız profili gigafiber ile sağlanır sadece. Türknet Yerel Altyapı Sağlayıcı (VAE) VDSL/FTTH fark etmeksizin ulaşılabilir üst sınırı 100/8 şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Gigafiber şu an İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli (Gebze), Bursa (Osmangazi) bölgelerinde faal olarak hizmet veriyor. İleri dönük olarak başka şehirlerde de hizmet vermeleri bekleniyor kullanıcıları tarafında.

Dediğim gibi 1000/1000 hız profili Türknet GİGAFİBER altyapısında mevcut sadece. VAE 100/8 maksimum hız tanımı FTTx/VDSL fark etmiyor an itibariyle.

Tbtnet, Comnet, Netspeed gibi firmalar VAE ile daha yüksek hızlar sunabiliyor. Araştırmanız takdirinde bu paketleri bulabilirsiniz.

Türknet'i gigafiber hizmetinde sunduğu ONT ZyXEL PMG1100 ile HGW router ZyXEL EMG 5523 T20B

Dosya Ekleri

• IMG-20230729-WA0025.jpg
    IMG-20230729-WA0025.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı