Türk Telekom fiber altyapısı kullanan ISS'lerin hizmet kalitesi fark eder mi?

sakultakim

Kilopat
Daha fazla  
Evimde Türk Telekom fiber altyapısı mevcut. Şu an fiyat avantajından dolayı 100 Mbps paketli internet servis sağlayıcısını kullanıyorum. İki gündür internet konusunda biraz sıkıntı çekmeye başladım. Speedtest ve Nperf sitelerinde hız testi yaptığımda olması gerektiği gibi 93-95 arası indirme hızı alıyordum ama bazı sitelerde mesela Twitter'da fotoğrafların geç yüklenmesi sitelerin çok geç açılması gibi sorunlar yaşıyorum. Bugün de akşam saatlerinde hızım 1-3 Mbps hızlara kadar düştü. Şu an Nperf'te 90-95 arası hız alıyorken Speedtest'te ise 10-15 arası hız alabiliyorum ve Twitter'a erişimim sorunum devam ediyor. Eğer TT fiber altyapısı kullanan TurkNet veya benzeri internet servis sağlayıcısı kullansaydım bu sorunları yine yaşayacak mıydım yoksa bu tarz sorunlar ISS kaynaklı mı oluyor? Fiber altyapıda internet servis sağlayıcıları hız ve kararlılık konusunda değişiklik gösterebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı altyapıyı kullansa bile ISS'ler arası fark olur çünkü ISS'lerin kullandığı POP noktaları, omurgalari veya kiraladıkları POP'lar önemlidir. Mesela ben Türk Telekom da bazen ping sorunları yaşıyordum aynı altyapı olmasına rağmen NetSpeed'e geçtiğimde bu sorun düzelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı