i5-4210U sistemde Valorant düşük FPS veriyor

beratcakrrxq

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ta normalde 70-80 FPS falan alıyordum ama bugün oyuna girdiğimde 20-30 FPS görmeye başladım biliyorum bilgisayarım kötü ama 20-30 FPS verecek kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum yani düne kadar hiçbir şey yoktu FPS ile ilgili bir sorunum yoktu ama bugün girdiğimde böyle bir sorunla karşılaştım oyun oynanmaz hale geliyor yani nasıl çözebilirim?

Sistemim;
İşlemci Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz 2.40 GHz.
Ekran kartı NVIDIA GeForce 840M 2 GB VRAM.
RAM 12 GB.

(Laptopta oynuyorum)

Son zamanlarda gelen güncellemeler ile ilgili bu tarz sorun yaşayanlar olmaya başladı ondan sordum. Muhtemelen sizin sorun güncelleme ile alakalı.

Valorant'ta normalde 70-80 FPS falan alıyordum ama bugün oyuna girdiğimde 20-30 FPS görmeye başladım biliyorum bilgisayarım kötü ama 20-30 FPS verecek kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum yani düne kadar hiçbir şey yoktu FPS ile ilgili bir sorunum yoktu ama bugün girdiğimde böyle bir sorunla karşılaştım oyun oynanmaz hale geliyor yani nasıl çözebilirim?

Sistemim;
İşlemci Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz 2.40 GHz.
Ekran kartı NVIDIA GeForce 840M 2 GB VRAM.
RAM 12 GB.

(Laptopta oynuyorum)

Markası da Lenovo mu?

Ekran kartını NVIDIA Denetim Masası'ndan kontrol ettin mi? Sonradan kasma yaptıysa işlemci NVIDIA yerine Intel'e geçmiş olabilir çünkü işlemci çok güçlü değil ekran kartı desteklemezse herhangi bir oyunda veya programda gözle görülür bir kasma yapabilir

Ekran kartını NVIDIA Denetim Masası'ndan kontrol ettin mi? Sonradan kasma yaptıysa işlemci NVIDIA yerine Intel'e geçmiş olabilir çünkü işlemci çok güçlü değil ekran kartı desteklemezse herhangi bir oyunda veya programda gözle görülür bir kasma yapabilir
NVIDIA Denetim Masasında sadece 3D ayarları var Intel'e mi geçmiş oluyor?

NVIDIA Denetim Masasında sadece 3D ayarları var Intel'e mi geçmiş oluyor?

Hayır, Aygıt Yöneticisi'nden CPU ve GPU kullanımına bakarsan anlarsın ekran kartını kullanmadığı zaman % olarak çok düşük veya 0'ı gösteriyor. 3D ayarların yönetilmesi seçeneğinde genel ayarların yanında program ayarları var orada hangi programı hangi işlemci ile çalıştıracağını seçmek böyle durumlarda daha mantıklı oluyor en azından ben aynı işlemciyi kullandığım için böyle yapıyorum FPS farkını azaltıyor

Teşekkür ederim işlemcim Inteldeymiş, 840m geçiş yaptım 90-110 arası fps veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı