Türk Telekom fiber internet ve sabit telefon

ALTGR

Hectopat
Merhaba, ben sabit telefon hattım üzerinden ADSL internet kullanıyorum, ancak bulunduğum bölgede bu altyapı artık kullanılmaz hale geldiğinden artık çalışmıyor, Türk Telekom fiber altyapısı bize geldi, eğer ben fibere geçersem, sabit telefon hizmetini fiber üzerinden almaya devam edebilir miyim, alabilirsem mevcut sabit hattımın telefon numarası iptal mi oluyor? Bu konularda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben sabit telefon hattım üzerinden ADSL internet kullanıyorum, ancak bulunduğum bölgede bu altyapı artık kullanılmaz hale geldiğinden artık çalışmıyor, Türk Telekom fiber altyapısı bize geldi, eğer ben fibere geçersem, sabit telefon hizmetini fiber üzerinden almaya devam edebilir miyim, alabilirsem mevcut sabit hattımın telefon numarası iptal mi oluyor? Bu konularda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Fiber altyapıda VoIP kullanılıyor diye biliyorum.

Kullanabilirsiniz. Fiber altyapıya geçtiğinizde eğer aynı zamands ev telefonu hizmeti varsa Telekom'un verdiği modemin arkasında 2 adet telefon portu bulunur. Bu portladan bir tanesi ev telefonuna bağlanır ve hizmet almaya devam edersiniz.

Kullanabilirsiniz. Fiber altyapıya geçtiğinizde eğer aynı zamands ev telefonu hizmeti varsa Telekom'un verdiği modemin arkasında 2 adet telefon portu bulunur. Bu portladan bir tanesi ev telefonuna bağlanır ve hizmet almaya devam edersiniz.
Ahize olarak eski ahizemi kullanabilirmiyim yoksa fiber için farklı türde ahizeler mi var ?

Zamanında aldığım sabit hat ile birlikte Adsl kullanıyordum. Taşındığım yeni yerde fiber internet var. Ev telefonu kullanmıyorum, bağlı bile değil. Telefon aboneliğini kapatırsam interneti yine kullanmaya devam edebiliyorum değil mi?

Zamanında aldığım sabit hat ile birlikte ADSL kullanıyordum. Taşındığım yeni yerde fiber internet var. Ev telefonu kullanmıyorum, bağlı bile değil. Telefon aboneliğini kapatırsam interneti yine kullanmaya devam edebiliyorum değil mi?

Evet zaten fiber altyapıda internet verilir telefon VoIP üzerinden verilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı