Türk Telekom Fiber interneti farklı odaya taşıma

Alp Kaftan

Decapat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba. Türk Telekom'dan fiber internet aldım fakat internet evin girişinde. Farklı bir odaya taşımak istiyorum. Cam sarı kablo vs var, nasıl taşıyabilirim?

Merhaba. Türk Telekom'dan fiber internet aldım fakat internet evin girişinde. Farklı bir odaya taşımak istiyorum. Cam sarı kablo vs var, nasıl taşıyabilirim?

Gri bir porta bağlı gri bir kablo olması lazım o kabloyu taşımak istediğin oda kaç metre ise herhangi bir elektrikçiye gidip bu kabloyu X metre uzatmamız gerek dersen yaparlar.

Hocam Sarı kabloyu uzatmanıza gerek yok bir ontu duvara sabitleyin sonra ev içi alanınız kaç metre ise kendiniz CAT6 kablo çekebilirsiniz modeme kadar. Sonrasında kullanabilirsiniz bir diğer yöntem ise sarı fiber kabloyu elektrikçi çağırarak çekmek istediğiniz odaya kadar çektirmeniz olacaktır hem ontu hem de routerı kullanabilirsiniz.

ONT'den çıkan CAT-6 kablosunu ilgili odaya çekip modemi oraya alabilirsiniz.

2. alternatif ise ek kutusu talep edip OBK(sarı kablo) ilgili odaya alabilirsiniz. TT buna yanaşır mı bilmiyorum. Kıl bir çalışana denk gelirseniz yapmamak için 40 takla atacaktır.

Ont'den çıkan CAT-6 kablosunu ilgili odaya çekip modemi oraya alabilirsiniz.

2. alternatif ise ek kutusu talep edip obk(sarı kablo) ilgili odaya alabilirsiniz. TT buna yanaşır mı bilmiyorum. Kıl bir çalışana denk gelirseniz yapmamak için 40 takla atacaktır.

Hocam ben internet mevzularını hiç bilmiyorum bir tane küçük modem var küçük modeme sarı kablo giriyor ont CAT6 gibi terimleri bilmiyorum.

Sarı kablonun bağlı olduğu ufak cihazdan çıkıp modeme giden kablo CAT-6 diye geçiyor.

Sarı kablonun bağlı olduğu ufak cihaz ONT diye geçiyor.

Sizin için en kolay yöntem CAT-6 kablo alıp modemi odaya taşımanız olacaktır. Bunu kablo kanalı diye satılan ürünle kolayca gizlersiniz.

Sarı kablonun bağlı olduğu ufak cihazdan çıkıp modeme giden kablo CAT-6 diye geçiyor.

Sarı kablonun bağlı olduğu ufak cihaz ont diye geçiyor.

Sizin için en kolay yöntem CAT-6 kablo alıp modemi odaya taşımanız olacaktır. Bunu kablo kanalı diye satılan ürünle kolayca gizlersiniz.

CAT-6 kablosunun uzununu alacağım değil mi?

Geri
Yukarı