Türk Telekom fiber kutusu ne zaman aktif olur?

Bu kutu var binada ama 4 5 aydir aktif değil her neyse. Ben Online başvuru yaptım kadın bana altyapı yok 24 ay sürer dedi. Anlamadığım nokta kutu var ama evlere çekilmedi detaylı altyapıya baktığımda ADSL VDSL fiber 3 de yok port yok. Ben bayisine gidip internet alıp tahaüt versem bağlarlar mi?

Fiber aktif olmadan başvuru yapamazsınız diye biliyorum hocam.

Benim dediğim kutu bu Haziran'dan beri burada ama ne ADSL ne VDSL ne fiber altyapı yok yazıyor. Ne yapmam gerek dostum.

Hocam kablolama işlemi bitmiş gibi gözüküyor. Bu zamana kadar sisteme düşmemesi biraz şanssızlık olmuş ya da ilgilenmiyorlar.

Konuyu hortlatacağım ama şunu söylemem gerekiyor. Eğer binanızda kutu takıldıysa ve sonlandırması yapılıp ekler birleştirildiyse o binada sinyal vardır. Çünkü ekipler kaynattıktan sonra değer alırlar. Aktif olmaması demek kutunun hazır olmadığı anlamına gelmiyor sistemsel olarak o adreslere alt yapının tanımlaması yapılmamıştır. Eğer binanızda kutu varsa ve sorgulayınca çıkmıyorsa bağlı olduğunuz müdürlüğe gidip rica edin en fazla 2 dakikalarını alıyor orda alt yapı göstermeleri ve yaptıkları gibi sistemlerde sorgulayınca çıkıyor. Tanımlama yapıldıktan bir süre sonra düşmesi söz konusu değildir anlık çekilmektedir. Eğer binada başka alt yapı varsa bundan dolayı geçikme olabiliyor bu durumda da gidip sanal adres talep edip BBK kodu alırsanız dakikalar içinde işiniz çözülür.

Konuyu hortlatacağım ama şunu söylemem gerekiyor. Eğer binanızda kutu takıldıysa ve sonlandırması yapılıp ekler birleştirildiyse o binada sinyal vardır. Çünkü ekipler kaynattıktan sonra değer alırlar. Aktif olmaması demek kutunun hazır olmadığı anlamına gelmiyor sistemsel olarak o adreslere alt yapının tanımlaması yapılmamıştır. Eğer binanızda kutu varsa ve sorgulayınca çıkmıyorsa bağlı olduğunuz müdürlüğe gidip rica edin en fazla 2 dakikalarını alıyor orda alt yapı göstermeleri ve yaptıkları gibi sistemlerde sorgulayınca çıkıyor. Tanımlama yapıldıktan bir süre sonra düşmesi söz konusu değildir anlık çekilmektedir. Eğer binada başka alt yapı varsa bundan dolayı geçikme olabiliyor bu durumda da gidip sanal adres talep edip BBK kodu alırsanız dakikalar içinde işiniz çözülür.
Sadece tt var dediğiniz gibi kutu ve kabloda takılı dün ulaştılar bana twitterden ceolarına yazmıştım aradılar buradaki tt ekiplerinden bilgi almışlar. 15 ocağa kadar geleceklermiş.(Ben dairelere 7 12 aydır kablo çekilmedi diye yazmıştım. Geldiklerinde kablo çekmese de altyapıyı sisteme girerler değil mi ?

30 dairelik binada ilk başvuruyu yapan olduğum için herkesten 3 hafta önce internete erişmiştim. Kutuda sadece bizim daireye çıkan kablo vardı :D. Başvuruyu yapın gerisini illa hallediyorlar.

Hayır sıkıntı o işte bugün 11.gün ama hala gözükmüyor fiber :(
Buradaki formu doldurun, adresinizi yazın, durumu anlatın ve ne zaman aktif edileceğini öğrenebilirsiniz.
Ustam 2. olarak twitterden yaz ceolarına(aktif olmadı altyapı yaz ) numaranı özelden yolla ararlar

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı