Çözüldü Türk Telekom fiber kutusu ne zaman aktif olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Eroll

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Türk Telekom ekipleri yaklaşık 2 ay önce evime beyaz kablo çekmişti, bugün de apartmanın girişine bu kutuyu koymuşlar. Altyapı sorguladığımda altyapı bulunmamaktadır diyor. Kutunun aktif olması ne kadar sürer, ayrıca bu kutudan dairelere giden kabloları kim ne zaman çekecek?

b4805ced-2123-4e9a-9c16-63a4a1433eba.jpg

Not: TurkNet VDSL kullanıcısıyım.

Çözüm
@Ulunay hocam 1 saat önce sorguladığımda altyapı yok gözüküyordu şimdi sorguladığımda ise aktif olmuş gözüküyor böyle bir şey mümkün mü, daha dairelere kablo bile çekilmedi.

Screenshot_1.png
Net aktif olma süresini sadece ilçe müdürlüğünde bulunan altyapı planlama ve erişim birimi söyleyebilir. Boş zamanınız varsa uğrayın derim.

..ayrıca bu kutudan dairelere giden kabloları kim ne zaman çekecek?
TT ekipleri gelip proje bitmeden çekebilir, abonelik alındığı zaman ekip gelip çekiyor veya kabloyu yöneticiye teslim edip elektrikçiye çektirin diyor. 3 tane ihtimal var.

Genelde abonelik başvurusu olduğu zaman çekiyorlar. Son dönemde bu yolu tercih ediyorlar.

@Ulunay hocam 1 saat önce sorguladığımda altyapı yok gözüküyordu şimdi sorguladığımda ise aktif olmuş gözüküyor böyle bir şey mümkün mü, daha dairelere kablo bile çekilmedi.

Screenshot_1.png

Çözüm
Önceki altyapınız VDSL miydi?

Evet Türknet vdsl kullanıyorum hala aktif olarak (Yapa-50Down/25Up)
Elbette mümkün, satışa açıldıysa geçin derim 😀

Hocam şu an aktif olarak türknet vdsl yapa kullanıyorum (50Down-25Up), ping değerlerimde gayet iyi (istanbul serverinde 4, frankfurt 1 serverinde 38 civarlarında), geçmek çok mantıklı olur mu sizce, bir de ping değerlerinde bir düşüş olur mu

Upload ve ping YAPA VDSL için gayet tatminkar gözüküyor. Eğer 50 Mbps sizin ihtiyacınızı karşılıyorsa bence değmez.

Kimse 25 Mbps upload vermiyor bu zamanda...

Eğer 50 Mbps bana yetmiyor, 100 olsa keşke diyorsanız geçebilirsiniz. Yalnız upload 8 Mbps olacak ve ping muhtemelen 10ms civarı artacak...

Upload ve ping YAPA VDSL için gayet tatminkar gözüküyor. Eğer 50 Mbps sizin ihtiyacınızı karşılıyorsa bence değmez.

Kimse 25 Mbps upload vermiyor bu zamanda...

Eğer 50 Mbps bana yetmiyor, 100 olsa keşke diyorsanız geçebilirsiniz. Yalnız upload 8 Mbps olacak ve ping muhtemelen 10ms civarı artacak...

Hocam upload'ı öyle çok kullanan biri değilim, fiberde mantıken pingin daha düşük olması gerekmez mi

Pinginiz santrale uzaklığınız ile ilgilidir çoğunlukla ben zamanında 16mbps ile İstanbul sunucularından 30ms alıyordum 100mbpsye geçtiğimde 27-28ms olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı