Türk Telekom FTTH/GPON altyapıda olup TürkNet kullanmak

Çok iyimiş hocam, 100'lük pakette daha fazlasını almak, bizim binayada fiber geldi kutuyu koydular fakat bina içi kablolama için bekliyorum, türknet fibere geçmeyi düşünüyorum, geçtiğim zaman bu değerleri görmek nasip olur inşallah
Umarım görürsünüz hocam. Ben ilk başlarda bu hızları almıyordum. Sonradan 115'lere kadar çıktı.

Altyapı gelince bende bağlatabildim sonunda. Ama telekom benimkini santralden sınırlamış galiba. 95-96'da kalıyor. Üstüne çıkamadım.

Speedtest 1.05.2021 14_41_29.png

İstanbul TurkNet sunucusuna 20-21 ms alıyorum kablolu. Konum Hatay.

Altyapı gelince bende bağlatabildim sonunda. Ama telekom benimkini santralden sınırlamış galiba. 95-96'da kalıyor. Üstüne çıkamadım.

Eki Görüntüle 1001629

İstanbul TurkNet sunucusuna 20-21 ms alıyorum kablolu. Konum Hatay.

benimki de aynı şekilde bazıları 120-130 alıyor, nasıl aşabiliriz acaba

benimki de aynı şekilde bazıları 120-130 alıyor, nasıl aşabiliriz acaba
Maalesef bir fikrim yok.
Hocam galiba ONT cihazı sınırlama yapıyor. Ben en yüksek 101 Mbps gördüm.
Hocam bende Speedtest'te bazı Turkcell sunucularını seçtiğimde testin sonuna doğru 100-101 olabiliyor. ONT'deki ethernet kablosunu modemin wan portundan çıkarıp bilgisayara taktım. İnternete giremedim ama windows arayüzünde 1000/1000 yazdığını gördüm. ONT kısıtlama yapıyor olabilir bilemiyorum. Ama bence bağlı santralden kısıtlama var.

Çok şikayetçi değilim bu durumdan adamlar stabil 95 veriyor. Sadece diğer kullanıcılar 120-130'ları aşarken bizim takılı kalmamız düşündürücü. Şans meselesi artık.

Maalesef bir fikrim yok.

Hocam bende Speedtest'te bazı Turkcell sunucularını seçtiğimde testin sonuna doğru 100-101 olabiliyor. ONT'deki ethernet kablosunu modemin wan portundan çıkarıp bilgisayara taktım. İnternete giremedim ama windows arayüzünde 1000/1000 yazdığını gördüm. ONT kısıtlama yapıyor olabilir bilemiyorum. Ama bence bağlı santralden kısıtlama var.

Çok şikayetçi değilim bu durumdan adamlar stabil 95 veriyor. Sadece diğer kullanıcılar 120-130'ları aşarken bizim takılı kalmamız düşündürücü. Şans meselesi artık.

Bakalım ilerleyin günlerde göreceğiz artık :), bir kullanıcının başlarda 95-96 ilerleyen günlerde 120-130'ları gördüğünü okumuştum, arayüz dediğiniz nerde yazıyordu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı