Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Modem ve ONT cihazınızı kapatıp, birkaç dakika bekleyebilir misiniz?
Nokia GPON verdiler. Bugün adam geldi ölçüm yaptı sordum iyi bir değer mi?

Sıkıntı olmaz dedi iyi bir değer geliyor dedi. Bugün zaten arıza kaydı bıraktım ekip gelecek sanırsam. 16-18 arası bir değer çıktı. Ping değerleri ciddi düştü fiber geldikten sonra. Almanya'ya 35 ms ile bağlanıyorum artık.
Hocam 16-18 değer çok düşük geldi. Recep Baltaş mesela kurulum gerçekleştirmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 25 gibi bir değer çıkmıştı.

Nokia'nın ONT cihazları tek kelimeyle çöp. Ne vardı Huawei'in ONT cihazını verselerdi? Nokia'da en fazla 98 Mbps gördüm. Millet Huawei'de 140 Mbps görüyor.

16 18 herhalde - cinsinden.
Bu arada bende -27 ile -32'lerde bir şeydi sanırım. Çok hayal meyal hatırlıyorum. Arayüz kısmında referans değerleri de vermişler. Referans yani olması gereken değerler aralığında değilse bi' baktır ne olur ne olmaz. Bu arada bence o değerler düzgün değil. Yani referansın dışında aralıktaydı sanırım.

-15 19 arası gibi bir değer geldi. Sorduğumda iyi değerler dedi.

Modem ve ont cihazınızı kapatıp, birkaç dakika bekleyebilir misiniz?

Hocam 16-18 değer çok düşük geldi. Recep Baltaş mesela kurulum gerçekleştirmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 25 gibi bir değer çıkmıştı.

Nokia'nın ont cihazları tek kelimeyle çöp. Ne vardı Huawei'in ont cihazını verselerdi? Nokia'da en fazla 98 Mbps gördüm. Millet Huawei'de 140 Mbps görüyor.

Huawei ONT istediğimi söyledim zaten. Sistemi Nokia olarak kurulmuş bu tanımlandığı için siteye olmadığını söyledi. Tek bana Nokia ONT verilmedi.

Nokia GPON demişken bazı DH kullanıcıları ürünün sorunlu olduğunu söylüyor. Huawei ile değiştirmeyi deneyin.
@Küçükpazarlı sende de Nokia ONT vardı değil mi hocam?
-15 19 arası gibi bir değer geldi. Sorduğumda iyi değerler dedi.
Ben pek iyi olduğunu zannetmiyorum. Referansın sanırım üstünde değerlerde.
Değerler iyi sınır noktasından uzakta sorun yok. 28 gibi limite ulaşıyor olması lazım.
Ben arayüzde pek öyle hatırlamıyorum ya. Bir ara girip bakmak lazım. Ben yanlış hatırlıyor olabilirim değerleri.

Modem ve ONT cihazınızı kapatıp, birkaç dakika bekleyebilir misiniz?

Nokia'nın ONT cihazları tek kelimeyle çöp. Ne vardı Huawei'in ONT cihazını verselerdi? Nokia'da en fazla 98 Mbps gördüm. Millet Huawei'de 140 Mbps görüyor.
Bende de 27 idi mesela. Tam hatırlamıyorum o referans değerleri ben ya.

Geri
Yukarı